سه شنبه, ۰۵ مرداد ۱۴۰۰
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, مازندران  »   مصرف سم در جویبار از میانگین جهانی کمتر است
۹ دی ۱۳۹۹ , ساعت ۱۷:۰۹

مصرف سم در جویبار از میانگین جهانی کمتر است

مدیر جهاد کشاورزی جویبار گفت: متوسط مصرف آفت کش ها در این شهرستان کمتر از میانگین مصرف دنیا و کشور است که در حدود 4 دهم گرم به ازای هر کیلوگرم محصول است.

مدیر جهاد کشاورزی جویبار گفت: متوسط مصرف آفت کش ها در این شهرستان کمتر از میانگین مصرف دنیا و کشور است که در حدود ۴ دهم گرم به ازای هر کیلوگرم محصول است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جهاد کشاورزی مازندران، غلامرضا سعیدی با اشاره به فعالیت ۵۵ فروشگاه سموم نباتی دارای پروانه بهره برداری از سوی نظام مهندسی کشاورزی در شهرستان جویبار، گفت: ۹ ماهه اول امسال ۳۴۰ مورد بازدید از فروشگاه های سموم نباتی در این شهرستان انجام و منجر به صدور ۶۰ مورد اخطار کتبی، ۱۸ مورد جریمه و کشف و ضبط ۲۱ بسته سم قاچاق، ۱۴۴ بسته سم ممنوعه و ۳۳ مورد سم تاریخ مصرف گذشته شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جویبار از لغو مجوز فعالیت ۳ نفر از فروشندگان سموم این شهرستان که به اخطارهای کتبی صادر شده و رفع مشکلات فروشگاه توجهی نکردند، اشاره کرد و افزود: یک مورد انبار تقلبی سموم کشاورزی با همکاری نیروی انتظامی کشف و متهمین به مراجع قضایی معرفی شد.

این مقام مسوول هدف از اجرای طرح بازرسی را بررسی داشتن پروانه بهره برداری، رعایت قیمت مصوب سموم، حضور کارشناس فنی فروشگاه، ثبت اطلاعات کشاورزان در دفاتر و سامانه مانیتورینگ سموم، صدور فاکتور فروش و عدم عرضه سموم قاچاق، تقلبی و غیرمجاز برشمرد.

به گفته وی متوسط مصرف آفت کش ها در این شهرستان کمتر از میانگین مصرف دنیا و کشور است که در حدود ۴ دهم گرم به ازای هر کیلوگرم محصول است.

وی یادآور شد: برای نظارت بر توزیع آفت کش ها در این شهرستان، اکیپ های گشت بازرسی شهرستان با عضویت نماینده مدیریت جهاد کشاورزی، نظام مهندسی کشاورزی و تعزیرات حکومتی و نماینده سازمان صنعت، معدن و تجارت و در صورت لزوم نیروی انتظامی بطور مستمر از فروشگاه ها بازدید می کنند.

مطالب مرتبط

مدیر جهاد کشاورزی جویبار از پایش 25 فروشگاه عرضه سموم کشاورزی در این شهرستان در خرداد ماه امسال خبر داد. به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جهاد کشاورزی مازندران، غلامرضا ...
مدیر جهاد کشاورزی ساری گفت: سه ماه نخست امسال 47 فروشگاه عرضه سموم نباتی پایش و دو واحد متخلف به تعزیرات حکومتی معرفی شدند. به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ...
مدیر جهاد کشاورزی جویبار از پایش 10 فروشگاه‌ عرضه سموم دفع آفات نباتی در این شهرستان خبر داد. غلامرضا سعیدی از پایش مشترک اداره صنعت، معدن و تجارت، نظام مهندسی ...
مدیر جهاد کشاورزی سوادکوه‌شمالی از صدور چهار مورد اخطار کتبی برای فروشندگان سموم نباتی متخلف در این شهرستان خبر داد. به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جهاد کشاورزی مازندران، قاسم ...
0 Comments

No Comment.

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها