پنجشنبه, ۱۴ مرداد ۱۴۰۰
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, مازندران  »   47 فروشگاه سموم نباتی در ساری پایش شد/ معرفی دو واحد متخلف به تعزیرات
۱۲ تیر ۱۴۰۰ , ساعت ۹:۲۷

۴۷ فروشگاه سموم نباتی در ساری پایش شد/ معرفی دو واحد متخلف به تعزیرات

مدیر جهاد کشاورزی ساری گفت: سه ماه نخست امسال 47 فروشگاه عرضه سموم نباتی پایش و دو واحد متخلف به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

مدیر جهاد کشاورزی ساری گفت: سه ماه نخست امسال ۴۷ فروشگاه عرضه سموم نباتی پایش و دو واحد متخلف به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جهاد کشاورزی مازندران، رضا پورفلاح با اشاره به نقش مدیریت صحیح مصرف کود شیمیایی و سم در تولید غذای سالم و کاهش آلودگی های زیست محیطی، گفت: برای پایش واحدهای فروش سموم نباتی،‌ سازمان صنعت و معدن و تجارت، شبکه بهداشت و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ساری در سه ماه نخست امسال از ۴۷ فروشگاه عرضه سموم نباتی در شهرستان ساری بازدید کردند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری با بیان اینکه در این شهرستان ۱۷۸ فروشگاه عرضه سموم نباتی وجود دارد، اظهار کرد: هدف از این پایش، عدم توزیع سموم غیرمجاز، حذفی، تاریخ گذشته، قاچاق و کنترل عدم گرانفروشی است که دو فروشنده متخلف به دلیل عدم نصب برچسب قیمت به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

این مسوول تصریح کرد: هرگونه تغییر در بسته بندی و دخل و تصرف در محتوا و برچسب سموم ممنوع بوده و درج تاریخ تولید و انقضا بر روی بسته بندی الزامی است.

پورفلاح با اشاره به اینکه برای جلوگیری از ورود میوه قاچاق، مردم باید از خرید آن خودداری کنند، تاکید کرد: میوه‌های قاچاق از فاصله‌های بسیار دور به کشور وارد و برای حفظ و نگهداری آنها از سموم و نگه‌دارنده‌های شیمیایی بسیاری استفاده شده که از این نظر نیز برای سلامتی انسان بسیار خطرناک و آلوده هستند و ممکن است آفات قرنطینه‌ای مانند مگس میوه مدیترانه ای همراه با این واردات غیرمجاز وارد شود.

وی تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون، از هشت واحد فروشگاهی میوه و تره بار بازدید شد که به سه فروشنده تذکر شفاهی برای عدم فروش میوه های خارجی داده شد.

مطالب مرتبط

مدیر جهاد کشاورزی خاش استان سیستان و بلوچستان گفت: پس از گذشت پنج دهه ممنوعیت، امسال کشت محصول پنبه در سطح ۵۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی این شهرستان آغاز شد....
در بیش از 213 هزار هکتار از اراضی زیر کشت میزبان های مهم آفت کرم برگخوار پائیزه عملیات ردیابی آفت انجام شده و حضور این آفت در کشور ردیابی نشده است....
عضو هیات علمی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی هرمزگان گفت: آفت «توتا آبسولوتا» یک شب پره بسیار خطرناک بر روی گوجه فرنگی، بادمجان، فلفل دلمه، سیب زمینی و صادرات آن ...
سوسک سرخرطومی، آفتی که به گزارش سازمان حفظ نباتات کشور به تهدیدی جدی برای نخلستان‌های کشور تبدیل شده برخی از نخلستان‌های جنوبی فارس را آلوده کرده و موجب نگرانی باغداران شده است....
0 Comments

No Comment.

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها