پنجشنبه, ۰۱ مهر ۱۴۰۰
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, البرز  »   کشف سموم و کود کشاورزی تقلبی و قاچاق در ساوجبلاغ و محمد شهر کرج
۲۱ مرداد ۱۴۰۰ , ساعت ۸:۱۰

کشف سموم و کود کشاورزی تقلبی و قاچاق در ساوجبلاغ و محمد شهر کرج

فرمانده انتظامی ساوجبلاغ از کشف انواع سموم کشاورزی تقلبی به ارزش تقریبی ۲ میلیارد ریال در این شهرستان خبر داد.

علی سلیمانی اظهار کرد: در پی کسب خبری مبنی بر تولید و بسته‌بندی سموم تقلبی در حوزه کلانتری ۱۲ گلسار، رسیدگی به موضوع در دستور کار مأموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی شهرستان ساوجبلاغ قرار گرفت.

وی افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی، مأموران موفق به شناسایی کارگاه غیر مجاز تولید و بسته بندی انواع سموم کشاورزی شدند و پس از هماهنگی قضائی محل مورد بازرسی قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه در بازرسی از محل، ۲ هزار و ۳۰۰ لیتر مایع شیمیایی، تعداد ۱۵۷ بطری انواع سموم کشاورزی، مقدار ۵۰۰ کیلو پودر مخلوط تولید سموم ،۳ دستگاه پرس گرم کن، یک دستگاه سشوار صنعتی، یک دستگاه پلمپ بطری، ۲ دستگاه چاپ لیبل و مقادیر زیادی بطری خالی و انواع برچسب سموم کشاورزی تقلبی کشف شد، افزود: برابر اعلام کارشناسان ارزش کالاهای مکشوفه ۲ میلیارد ریال برآورد شده است.

وی با بیان اینکه در این خصوص یک متهم دستگیر و تحویل مراجع قضائی شد، تصریح کرد: با توجه به اینکه این گونه سموم کشاورزی غیرمجاز بوده از کشاورزان عزیز درخواست می‌شود اقلام مورد نیاز خود را از فروشگاه‌های معتبر تهیه کنند.

.

کشف انبار سموم کشاورزی و کود قاچاق در محمدشهر

رئیس پلیس اقتصادی استان البرز گفت: در پی دریافت خبری مبنی بر دپو و نگهداری مقدار قابل توجهی کود شیمیایی و سموم قاچاق در یک انبار در منطقه محمدشهر کرج، موضوع در دستور کار اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز قرار گرفت.

مهدی افشاری گفت: در یک انبار واقع در محمدشهر ۱۷ هزار و ۴۶۷ بسته سموم کشاورزی و ۶ هزار و ۸۷۳ بسته کود شیمیایی قاچاق کشف شد.

وی با بیان اینکه کارشناسان ارزش کالاهای کشف شده را ۵۰ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند، عنوان کرد: در این رابطه یک نفر دستگیر و به مراجع ذی ربط معرفی شد.

وی با اشاره به پلمپ انبار شناسایی شده از سوی مرجع قضائی متذکر شد: مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ به صورت ۲۴ ساعته آماده دریافت اخبار و اطلاعات پلیسی شهروندان است.

مطالب مرتبط

بیش از یک هزار و ۷۰۰ بطری سموم کشاورزی غیرمجاز در شهرستان مهاباد کشف و ضبط شد. فرمانده انتظامی شهرستان مهاباد گفت: در پی دریافت خبری مبنی بر اینکه شخصی ...
با تلاش تیم نظارت و بازرسی سموم استان فارس، بیش از هزار و صد لیتر سموم کشاورزی تقلبی به ارزش یک میلیارد و نهصد میلیون ریال در بخش درودزن شهرستان مرودشت کشف شد....
مسئول حفظ نباتات مدیریت جهاد کشاورزی مرودشت از کشف و ضبط سموم تقلبی و بی کیفیت به ارزش بیش از سه میلیارد ریال از فروشگاه‌های عرضه سموم در این شهرستان خبر داد....
مدیر جهاد کشاورزی بابل از کشف یک انبار تولید سم تقلبی در این شهرستان خبر داد. محسن علی‌گل‌زاده از کشف یک انبار تولید سم تقلبی در شهرستان بابل خبر داد ...
0 Comments

No Comment.

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها