دوشنبه, ۰۳ آبان ۱۴۰۰
»   اخبار, استان ها, گزارش های ویدئویی, گلستان  »   سموم کشاورزی بی اثر شدند، تعداد سمپاشی افزایش یافته
۱۲ مهر ۱۴۰۰ , ساعت ۲۰:۲۵

سموم کشاورزی بی اثر شدند، تعداد سمپاشی افزایش یافته

برخی از کشاورزان استان گلستان می‌گویند سموم کشاورزی که در مزارع خود استفاده کرده اند، بی اثر بوده اند. آنها علت را بی کیفیتی سموم می‌دانند.

برخی از کشاورزان استان گلستان می‌گویند سموم کشاورزی که در مزارع خود استفاده کرده اند، بی اثر بوده اند. آنها علت را بی کیفیتی سموم می‌دانند.

.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهادکشاورزی گلستان در این باره گفت: همه سموم تحت نظارت سازمان حفظ نباتات کنترل کیفی می‌شوند و اجازه توزیع به سموم فاقد کیفیت داده نمی شود.

محمدرضا عباسی گفت: خشکسالی باعث شده که آفات طغیان کنند، در سال‌های گذشته اگر سه نوبت سم پاشی می‌شد، امسال قطعاً ۵ نوبت سم پاشی لازم است.

وی افزود: همانند مصرف دارو، زمان، میزان و نحوه استفاده از سموم هم در اثربخشی آنها موثر است. اگر سم، در زمان مناسب و به میزان لازم استفاده نشود، موثر نخواهد بود.

عباسی تاکید کرد: برای سم پاشی باید به سیکل زندگی آفت توجه شود. حشره کش های تخم کش پس از تخم ریزی آفت تاثیر می کنند و فقط روی تخم ها موثرند و روی لاروها موثر نیستند و برای مرحله لاروی، حشره کش لاروکش باید به کار رود.

.

مطالب مرتبط

بعد از سالها مجادله و دعواهای قانونی، مصرف کشاورزی کلرپیریفوس که یکی از پرمصرف ترین حشره کش ها در انواع محصولات زراعی و باغی است، در آمریکا قدغن می شود....
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب از باغداران خواست تا از انجام سمپاشی‌های بی رویه در باغ‌های پسته خودداری کنند. رودسرابی گفت: پسیل پسته حشره‌ای است که با توجه به شرایط ...
سازمان حفظ نباتات کشور فهرست آفت کش های مجاز (ثبت شده) کشور را منتشر کرد. برای دریافت لیست آفت کش های تصویب شده از سال 86 تا پایان اردیبهشت ماه ...
جلسه هیات نظارت بر سموم روز دوشنبه 6 بهمن بصورت برخط در سازمان حفظ نباتات برگزار شد . به نقل از روابط عمومی سازمان حفظ نباتات کشور، این جلسه با ...
0 Comments

No Comment.

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها