یکشنبه, ۰۳ بهمن ۱۴۰۰
»   اخبار, اخبار ایران, ایران  »   شورای حفظ نباتات باید احیا شود + فیلم
۲۹ آذر ۱۴۰۰ , ساعت ۱۹:۱۵

شورای حفظ نباتات باید احیا شود + فیلم

سرپرست سازمان حفظ نباتات در دیدار با رییس و اعضای هیات مدیره انجمن وارد کنندگان سم و کود اظهار داشت: کسانی که شرایط تحریم ظالمانه علیه کشور، به کمک اقتصاد، تولید، صادرات و نیازهای وارداتی می آیند اقدام بسیار بزرگی انجام می دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفظ نباتات، دکتر علائی مقدم در دیدار با رییس و اعضای هیات مدیره انجمن وارد کنندگان سم و کود اظهار داشت: امنیت غذایی مقدمه ای بر امنیت دفاعی کشور است و این امر زمانی بدست می آید که از سرمایه ها دفاع کرد.

وی بر حمایت از انجمن واردکنندگان سم و کود تاکید نمود و افزود: برای دور زدن تحریم باید امروز از سرمایه گذاری ها حمایت کرد و باید کاری کنیم که تولید کننده احساس امنیت کند .کسانی که شرایط تحریم ظالمانه علیه کشور، به کمک اقتصاد، تولید، صادرات و نیازهای وارداتی می آیند اقدام بسیار بزرگی انجام می دهند.

وی با اشاره به اهمیت سازمان حفظ نباتات از گذشته تا کنون گفت : این سازمان مدتی است که از اقتدار و اهمیتش کاسته شده و امیدوارم هر چه سریعتر به جایگاه واقعیش برگردد و برای حصول به این امر با مراکز علمی و پژوهشی همچون مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی که مکمل اینجاست ارتباط قوی و مستمر ایجاد می کنیم تا از این طریق ظرفیت سازی کنیم.

علائی مقدم در خصوص احیا گری در این سازمان گفت: باید قانون حفظ نباتات را بروز رسانی کنیم چرا که این قانون در سال ۱۳۴۶ تدوین شده و نیازمند اصلاح و تغییر مطابق با استانداردهای روز است.

سرپرست سازمان حفظ نباتات در ادامه بیان کرد: موضوع مهم دیگری که نیازمند احیاست برگزاری جلسات شورای حفظ نباتات است که مصوبات آن همانند مصوبات هیات وزیران است.

علائی مقدم گفت : تشکیل کمیته فنی سازمان است که با تشکیل آن موضوعات مرتبط در آنجا مطرح و با همفکری، چاره اندیشی می شود.

وی با تاکید بر جایگاه و نقش مهم مجلس شورای اسلامی گفت: باید برای ظرفیت سازی در قانون اقدام کنیم با همکاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی به این امر ورود می کنیم تا بهترین بهره را برای خدمت به زارعین ، باغداران و بهره برداران بدست آوریم.

وی ادامه داد: سازمان حفظ نباتات در روان سازی ،حذف بروکراسی اداری زائد به این مجموعه کمک خواهد کرد .

علائی مقدم افزود: سازمان حفظ نباتات بجای دخالت به نظارت راهبری و هدایت خواهد پرداخت.

گفتنی است در ابتدای این نشست آقای حسینی یزدی رئیس هیات مدیره انجمن وارد کنندگان سم و کود ضمن خیر مقدم به به دکتر علائی مقدم و آرزوی توفیق برای ایشان، گزارشی از وضعیت شرکت های وارد کننده سموم ارائه داد و با طرح مسائل و مشکلات، از سکاندار سازمان حفظ نباتات کمک خواست.

.

مطالب مرتبط

جلسه هم اندیشی با تولید کنندگان و وارد کنندگان سموم دفع آفات نباتی از تاریخ 9 لغایت 11 ابان از ساعت 9-11 در محل سالن شهید نظریان سازمان حفظ نباتات برگزار می گردد....
رییس انجمن واردکنندگان سم و کود کشور خاطر نشان کرد: متاسفانه 40 درصد از سم و کودی که کشاورزان استفاده می‌کنند سموم پرخطرند که این سموم کیفیت تولیدات را کاهش می‌دهند. اگردر روند ...
رئیس انجمن واردکنندگان سم و کود ایران گفت: در فصل زراعی آینده با کمبود آفت‌کش و علف‌کش مواجه هستیم که علت آن تحریم داخلی است. سید مهدی حسینی افزود: این ...
سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور گفت: انجمن وارد کنندگان سم و کود علی رغم پیگیری های مکرر با عدم ارائه آمار میزان آفت کش های مانده از سال ۱۳۹۸ (وارد شده با ارز۴۲۰۰ ...
0 Comments

No Comment.

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها