یکشنبه, ۰۳ بهمن ۱۴۰۰
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, خراسان رضوی  »   آغاز فعالیت دو کلینیک گیاهپزشکی در شهرستان درگز
۶ دی ۱۴۰۰ , ساعت ۹:۳۲

آغاز فعالیت دو کلینیک گیاهپزشکی در شهرستان درگز

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان درگز گفت: دو کلینیک گیاهپزشکی از صبح امروز در گمرک لطف آباد به همت بخش خصوصی فعالیت خود را در شهرستان درگز خراسان رضوی آغاز کردند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان درگز گفت: دو کلینیک گیاهپزشکی از صبح امروز در گمرک لطف آباد به همت بخش خصوصی فعالیت خود را در شهرستان درگز خراسان رضوی آغاز کردند.

اکبر یونسی افزود: ثبت الکترونیک درخواست صادرکنندگان محموله های گیاهی، نمونه برداری محموله های صادراتی قبل از صدور گواهی بهداشت گیاهی، بررسی آزمایشگاهی محموله های گیاهی وارداتی با ریسک قرنطینه ای کم، متوسط و زیاد قبل ترخیص از مهمترین وظایف این دو مرکز گیاهپزشکی است.

وی گفت: همچنین امروز با دایر شدن نخستین کلینیک قرنطینه گیاهی بخش خصوصی در درگز بررسی های میدانی و آزمایشگاهی اندام های گیاهی وارداتی موجود در گلخانه قرنطینه بعد از ورود و انجام نمونه برداری و بررسی های آزمایشگاهی نهالستان ها و باغات مادری نیز در این شهرستان صورت می پذیرد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان درگز گفت: رویکرد اصلاح ساختـار و کوچک سازی بـدنه دولت با واگذاری تصدی ها به بخش های غیر دولتی موجب شده تا بخش کشاورزی به زمینه منـاسبی برای تعامل بین دولت و بخش غیردولتی تبدیل بشود.

کارشناس مسئول حفظ نباتات شهرستان درگز نیز گفت: هم اکنون‌ دو کلینیک گیاهپزشـکی فعال در حوزه قرنطینه گیاهی با عنوان کلینیک گیاهپزشکی ابیورد و میرخانی در محل گمرک لطف آباد تحت نظارت مستقیم قرنطینه گیاهی مشغول به فعالیت هستند.

ویدا حیدری افزود: بـا توجه به افزایش روزافزون حجم واردات و صـادرات محصولات گیـاهی و به منظور جلوگیری از انتشار آفات و بیماری های قرنطینه ای خوشبختانه دو کلینیک فوق با دقت و حساسیت بالایی امروز فعالیت خود را در خراسان رضوی آغاز کردند.

مطالب مرتبط

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس با اشاره به اختلال در صادرات کیوی گفت: این مسئله باعث ضرر و زیان باغداران و صادرکنندگان شد. حسینی نماینده مردم ...
معاون قرنطینه و بهداشت گیاهی سازمان حفظ نباتات کشور با بیان اینکه صادرات محصولات گیاهی در هر کشور شرایط خاص خود را دارد گفت شرط مهم کشور هندوستان برای واردات محموله کیوی ایرانی ...
صادرکنندگان محموله‌های گیاهی صادراتی به روسیه باید حداقل پنج روز قبل از حمل بار و هرگونه اظهار به سازمان غذا و دارو مراجعه کرده و گواهی سلامت دریافت کنند. در ...
در روزهای گذشته شاهد برگشت برخی از محصولات صادراتی ایران از کشورهای مقصد بودیم . پس از انتشار خبر برگشت برخی محصولات کشاورزی از کشورهای مقصد به کشور ، کیفیت ...
0 Comments

No Comment.

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها