شنبه, ۰۲ بهمن ۱۴۰۰
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, گزارش های ویدئویی, گیلان  »   کنترل کیفی محصولات صادراتی در گمرک آستارا + فیلم
۱۴ دی ۱۴۰۰ , ساعت ۹:۱۴

کنترل کیفی محصولات صادراتی در گمرک آستارا + فیلم

پس از انتشار خبر برگشت برخی محصولات کشاورزی از کشورهای مقصد به کشور ، کیفیت محصولات صادراتی از گمرک آستارا با نظارت بیشتری کنترل می شود.


در روزهای گذشته شاهد برگشت برخی از محصولات صادراتی ایران از کشورهای مقصد بودیم .

پس از انتشار خبر برگشت برخی محصولات کشاورزی از کشورهای مقصد به کشور ، کیفیت محصولات صادراتی از گمرک آستارا با نظارت بیشتری کنترل می شود.

۸۵ درصد صادرات محصولات کشاورزی ایران به کشورهای اوراسیا از مرز آستارا انجام می شود و نظارت بر کیفیت محصولات کشاورزی بر عهده کلینیک های تخصصی گیاه پزشکی جهاد کشاورزی و واحد قرنطینه نباتی در مرز است .

.

.

نظارت بر صادرات از طریق دو پست قرنطینه در انزلی و آستارا


محصولات کشاورزی صادرات گیلان و منطقه در دو پست قرنطینه انزلی و آستارا به دقت کنترل می‌شود.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت : ۸۵ درصد محصولات کشاورزی صادراتی ایران به کشور‌های اوراسیا از طریق مرز‌های آستارا صادر می‌شود و لازم است محصولات کشاورزی را که در باغ‌های استان و منطقه تولید می‌شود به دقت کنترل شود.

محمد ابراهیم محمدی در بازدید از پست قرنطینه نباتی گمرک آستارا اضافه کرد: گیلان دو پست قرنطینه نباتی در مرز آستارا و شهرستان انزلی دارد که بیشتر محصولات وارداتی از کشور روسیه مانند چوب و غلات و عمده محصولات صادراتی در این دو پست قرنطینه می‌شود.

وی با اشاره به صادرات روزانه کیوی افزود : در همین فصل کاهو ، فلفل دلمه ، محصولات گلخانه‌ای و بادمجان از سایر استان‌های کشور وارد آستارا شده و از این مرز به کشور‌های اوراسیا صادر می‌شود.


مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان بیان کرد : محصولات کشاورزی گیلان و بسیاری از استان‌های کشور از مرز آستارا صادر می‌شود و صدور گواهی بهداشتی باید بر اساس شیوه نامه‌های ابلاغی باشد.

محمد ابراهیم محمدی ادامه داد: در روز‌های گذشته مشکلاتی در رابطه با محصولات صادراتی ایران به اوراسیا پیش آمد و گواهی سلامت محصول و باقی مانده سموم، فلزات سنگین، آفت کش‌ها و نیترات مدنظر کشور‌های مقصد از جمله دلایل برگشت محصولات بوده است.
وی با توصیه به کشاورزان در رعایت دستورالعمل‌های مصرف سموم گفت : دلیل اصلی مشکلات به وجود آمده این است که وقتی یک سم و آفت کش محصول کشاورزی در کشوری ثبت نشود از نظر آن کشور دچار مشکل است.

مطالب مرتبط

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس با اشاره به اختلال در صادرات کیوی گفت: این مسئله باعث ضرر و زیان باغداران و صادرکنندگان شد. حسینی نماینده مردم ...
معاون قرنطینه و بهداشت گیاهی سازمان حفظ نباتات کشور با بیان اینکه صادرات محصولات گیاهی در هر کشور شرایط خاص خود را دارد گفت شرط مهم کشور هندوستان برای واردات محموله کیوی ایرانی ...
صادرکنندگان محموله‌های گیاهی صادراتی به روسیه باید حداقل پنج روز قبل از حمل بار و هرگونه اظهار به سازمان غذا و دارو مراجعه کرده و گواهی سلامت دریافت کنند. در ...
ماجرای عجیب برگشت کیوی ایران از هند: آفت قرنطینه ای که روی کیوی در شمال ایران وجود ندارد؟! موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور اعلام کرد که بر اساس گزارش ها ...
0 Comments

No Comment.

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها