یکشنبه, ۰۱ خرداد ۱۴۰۱
»   اخبار, اخبار ایران, ایران  »   رفع ممنوعیت واردات فلفل دلمه ای و سیب ایران به روسیه تا یک ماه آینده + فیلم
28 دی 1400 , ساعت 18:18

رفع ممنوعیت واردات فلفل دلمه ای و سیب ایران به روسیه تا یک ماه آینده + فیلم

رئیس سازمان حفظ نباتات گفت: با توجه به جلسات برگزار شده پیش بینی می‌کنیم تا یک ماه آینده، ممنوعیت صادرات دو محصول فلفل دلمه و سیب به روسیه برطرف شود.

رئیس سازمان حفظ نباتات گفت: با توجه به جلسات برگزار شده پیش بینی می‌کنیم تا یک ماه آینده، ممنوعیت صادرات دو محصول فلفل دلمه و سیب به روسیه برطرف شود.

شاهپور علایی مقدم در جمع خبرنگاران و در حاشیه مراسم افتتاحیه هشتمین نمایشگاه تخصصی نهاده های کشاورزی در خصوص رفع ممنوعیت واردات به روسیه گفت: حدود ۲۰روز پیش هیات ایرانی سفری به روسیه داشت و مقرر شد بعد از تعطیلات سال نوی میلادی روسیه بازدیدی از بسترهای تولید کشور ما داشته باشند.

وی گفت: ظهر امروز هم در جلسه ای وبیناری که با سرویس فدرال حمایت از مصرف کنندگان روسیه و سازمان حفظ نباتات این کشور در سطح کارشناسان برگزار کردیم اطلاعات بستر‌های تولید محصولات سبزی وصیفی در اختیار طرف روسی قرار داده شد و توافق بر این شد که در اولین فرصت از تولیدکنندگان، گلخانه ها و سمومی که در کشور برای تولید محصولات صیفی و عمدتا در گلخانه ها استفاده می شود، بازدیدی داشته باشند.

وی ادامه داد: این هیات اعلام آمادگی کرد که پس از بازدید از بسترهای تولید کلیه ممنوعیت هایی که به دلیل تغییر شرایط قرنطینه ای و پروتکلی در این کشور ایجاد شده بود را بردارد.

وی همچنین به انعقاد دو تفاهم نامه با روسیه اشاره کرد و گفت: متن تفاهمنامه های مدیریت و نحوه استفاده از آفتکش ها و تبادل اطلاعات قرنطینه ای میان ایران و روسیه امروز نهایی شد. با سفر رییس جمهور به روسیه و دیدار با پوتین و همچنین با امضای دو وزیر کشاورزی ایران و روسیه این تفاهمنامه ها نهایی خواهد شد.

وی تصریح کرد:هیچ مشکلی برای صادرات محصولات کشاورزی به کشورهای دیگر وجود ندارد و حتی نسبت به ماه گذشته حدود ۱۲ هزارتن افزایش صادرات هم داریم.

علایی مقدم در ادامه گفت: برای واردات دو محصول سیب و فلفل به روسیه ممنوعیت داریم که این دو ممنوعیت بعد از بازدید از سردخانه ها و گلخانه ها برداشته خواهد شد. بازدید تا ۱۰ روز آینده حتما انجام می شود و پس از آن تصمیم گیری خواهد شد.

وی افزود: به نظر می رسد تا یک ماه آینده ممنوعیت صادرات به روسیه رفع شود.

.

مطالب مرتبط

سید جواد نوروزیان، مدیرکل دفتر آفت کش های سازمان حفظ نباتات کشور در نامه ای به انجمن های تولید کنندگان و واردکنندگان سموم کشور از ممنوعیت تدارک و مصرف آفت کش کلرپیریفوس (دورسبان) ...
سرویس فدرال حفاظت از حقوق مصرف کنندگان روسیه در نامه ای در روز پنجشنبه 12 اسفندماه رفع ممنوعیت صادرات فلفل دلمه ای از ایران به روسیه را اعلام و صادرات این محصول به ...
محمد مهدی برومندی معاون وزیر در امور باغبانی از سفر هیأت روسی به ایران در هفته جاری خبر داد و گفت: هیات روسی برای بازدید از مراکز تولید فلفل دلمه‌ای دوشنبه شب وارد ...
نخستین نشست کمیته ملی راهبری طرح صدور شناسنامه باغات کشور برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، پیرو ابلاغیه وزیر جهادکشاورزی در خصوص صدور شناسنامه واحدهای زیربخش باغبانی ...
0 Comments

No Comment.

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها