سه شنبه, ۰۵ مهر ۱۴۰۱
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, گلستان  »   هجوم مگس‌های مدیترانه‌ای به ۷۰۰ هكتار از باغات گلستان
19 مرداد 1401 , ساعت 12:20

هجوم مگس‌های مدیترانه‌ای به ۷۰۰ هکتار از باغات گلستان

در حال حاضر ۷۰۰ هکتار از باغ های غرب و مرکز استان درگیر آفت مگس میوه مدیترانه ای شده اند که لازم است باغداران گلستانی برای کاهش خسارت‌ها به توصیه‌های جهادکشاورزی عمل کنند.

در حال حاضر ۷۰۰ هکتار از باغ های غرب و مرکز استان درگیر آفت مگس میوه مدیترانه ای شده اند که لازم است باغداران گلستانی برای کاهش خسارت‌ها به توصیه‌های جهادکشاورزی عمل کنند.

کیانوش حق نما مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان ضمن اعلام این خبر گفت: هم اکنون ۲۰ هزار هکتار از باغات استان شامل هلو، شلیل و آلو و در آینده گلابی ومرکبات میوه دارند و تا به امروز ۷۰۰ هکتار از باغات غرب استان و گرگان در معرض هجوم آفت مگس مدیترانه‌ای قرار گرفته است.

وی ادامه داد: آین آفت بسیار خطرناک است و علایم این آلودگی ریزش غیر طبیعی و رسیدن زود هنگام میوه بوده که این رسیدن میوه کاذب است.

حق نما بیان کرد: این آفت در ۸ خرداد توسط کلینک گیاه پزشکی در شهرستان بندرگز گزارش شد که جهادکشاورزی استان برای ردیابی و کنترل آفت مگس مدیترانه ای بسته حمایتی درنظر گرفته است.

وی گفت: هم اکنون آلودگی این آفت به باغات غرب استان و گرگان رسیده و اگر باغداران به ما برای کنترل آفت کمک نکنند ممکن است مقابله با آن چندماهی در استان طول بکشد و از باغداران گلستانی می‌خواهیم به کارشناسان جهادکشاورزی کمک و همراهی کنند.

وی خاطرنشان کرد: باغدران اگر می توانند محصولات خود را سریعتر برداشت کنند تا از زیان های مالی پیشگیری شود.

مطالب مرتبط

کارشناسان به باغداران توصیه کرده اند پیش از ریختن محصول کف باغ مبارزه با مگس مدیترانه‌ای را آغاز کنند. با گسترش فعالیت آفت مخرب مگس مدیترانه‌ای کارشناسان به باغداران توصیه ...
کارشناس ارشد مدیریت حفظ نباتات جهاد کشاورزی گلستان: باغات کردکوی و بندرگز مورد هجمه آفت مگس مدیترانه‌ای قرار گرفته است و در صورتیکه کنترل نشود، می‌تواند گسترش یابد. مرتضی بری، ...
مدیرکل دفتر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات کشور گفت: جمعیت آفت مگس میوه مدیترانه ای و شرایط آب و هوایی امسال زنگ خطری برای باغات استان است و برنامه ...
آفت کرم گلوگاه انار هرساله به جان انارستان‌های شهرستان ارسنجان می افتد و خسارت‌های زیادی به این باغ ها وارد می کند. این آفت به صورت ۴ تا ۵ نسل ...
0 Comments

No Comment.

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها