پنجشنبه, ۲۰ بهمن ۱۴۰۱
»   اخبار, اخبار ایران, ایران  »   سامانه سماک در خدمت صادرات محصولات کشاورزی + فیلم
28 شهریور 1401 , ساعت 19:00

سامانه سماک در خدمت صادرات محصولات کشاورزی + فیلم

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: از این به بعد تمام اطلاعات محصول و روند فراوری و صادرات آن در سامانه سماک ثبت می شود .

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: از این به بعد تمام اطلاعات محصول و روند فراوری و صادرات آن در سامانه سماک ثبت می شود.

علایی مقدم در حاشیه همایش سلامت پسته گفت برای اولین بار صادرات خشکبار تحت سامانه و فناوری سماک به کشور چین انجام می شود و با این برنامه ریزی، تمام اطلاعات صادرکنندگان، سورتینگ ها و انبارها و آنهایی که برند خشکبار هستند در سامانه گمرگ چین ثبت نام می شوند.

سماک همچنین دروازه بسیار خوبی برای صادرات خشکبار از جمله پسته به همه دنیا است.

وی با اشاره به اینکه تمامی بستر تولید از این طریق انجام می شود گفت صادرات به روسیه و اوراسیا از ۸ ماه پیش ۴ محصول فلفل دلمه ای، خیار، بادمجان، گوجه در سامانه انجام شده و هیچگونه برگشت محصولی نداشتیم.

.

رئیس سازمان حفظ نباتات کشورگفت: هزار و ۱۰۰ آفت کش کم خطر در دنیا ثبت شده و در ایران ۴۷۰ آفت کش ثبت شده است و مژده مهم اینکه ۳۸ آفت کش بیولوژیک و سبز سازگار با محیط زیست ۲ سال گذشته در کشور به ثبت رسیده است .
علایی مقدم گفت: در حال حاضر ۹۸ درصد آفت کش ها در کشور کم خطر هستند.
وی افزود: مشکل مهم در بحث آفت کش ها در نحوه مصرف آنهاست. فائو گزارش می دهد ۷۰درصد اثرگذاری آفت کش ها به نجوه مصرف آنها بستگی دارد .
علایی مقدم گفت: در این زمینه آموزش های لازم به بهربرداران درباره نحوه استفاده و اینکه هر آفت کش برای چه محصولی است داده می شود.

.

کشورهای هدف صادرات آفت کش ها
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: با کشورهای امریکای لاتین، کوبا، نیکاراگوئه در این زمینه تفاهم نامه امضا شده است.
علایی مقدم ظرفیت تولید آفت کش در کشور را ۴۰۰ هزار تن اعلام کرد و گفت: ۳۵ هزار تن در کشور مصرف می شود و بقیه صادر می شود.
وی همچنین گفت: کسانی که برای اولین بار واردات آفت کش دارند می توانند به کشورهای همسایه ترانزیت یا صادرات مجدد انجام دهند .

.

.

نشانی سامانه سماک : semak.maj.ir (سامانه مجوزهای الکترونیکی کشاورزی)

مطالب مرتبط

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: واردات چوب با پوست به کشور با رعایت دستورالعملی که ساعت‌ها روی آن کار شده است، آزاد است. به نقل از روابط عمومی سازمان ...
شاهپور علایی مقدم، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: با روسیه برای صادرات محصولات کشاورزی توافقات خوبی صورت گرفته، که میتواند فرصت مناسبی برای جهش خوبی برای صادرات ...
مشاور رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: تاکنون اطلاعات مربوط به ۱۱ محصول گلخانه‌ای، باغی و زراعی در سامانه سماک بارگذاری شده است و تولیدکنندگان برای صادرات محصول خود ملزم به ثبت نام ...
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: بحث تولید محصولات ارگانیک یکی از اهداف جدی مجامع بین المللی، سازمان بهداشت جهانی و سازمان خوار و بار جهانی بوده که زیر ساخت‌های آن از جمله مبارزه ...
No Thoughts on سامانه سماک در خدمت صادرات محصولات کشاورزی + فیلم

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها