پنجشنبه, ۰۶ مهر ۱۴۰۲
»   اخبار, اخبار ایران, ایران, دسته‌بندی نشده  »   هشدار احتمال ورود ملخ صحرایی به كشور
7 خرداد 1402 , ساعت 12:30

هشدار احتمال ورود ملخ صحرایی به کشور

مدیر مبارزه با آفات عمومی سازمان حفظ نباتات گفت: با توجه به بارش های بالاتر از نرمال در عربستان و شرق آفریقا، احتمال ورود ملخ صحرایی به کشور وجود دارد.

مدیر مبارزه با آفات عمومی سازمان حفظ نباتات گفت: با توجه به بارش های بالاتر از نرمال در عربستان و شرق آفریقا، احتمال ورود ملخ صحرایی به کشور وجود دارد.

آقای سعید معین از احتمال ورود ملخ صحرایی خبر داد و گفت: با توجه به بارش های مناسب و بالاتر از نرمال در جنوب و مرکز عربستان و همچنین شرق آفریقا در ۲ ماه گذشته احتمال ورود ملخ صحرایی به کشور وجود دارد.

به گفته او، با وجود آنکه در جنوب عربستان و بخش هایی از یمن، پوره ها بالدار شدند، از این رو با استمرار این روند جمعیت ملخ ها از جنوب شبه جزیره عربستان به سمت شمال شبه جزیره حرکت می کنند.

معین ادامه داد: اکنون در استان های جنوبی ردیابی و پایش علیه ملخ صحرایی در حال انجام است و همواره سموم و آفت کش مورد نیاز برای مبارزه علیه ملخ صحرایی تامین و تدارک دیده شده است.

مدیر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات کشور درباره آخرین وضعیت مبارزه علیه ملخ بومی گفت: در اکثر مناطق شمالی کشور، مبارزه علیه ملخ بومی در حال انجام است و سطح مبارزه همانند سال گذشته به ۶۰ هزار هکتار رسیده است.

او گفت: اکنون مبارزه علیه ملخ های بومی در مناطق سردسیر استان های کردستان، آذربایجان غربی و بخشی از آذربایجان شرقی و اردبیل به تازگی‌شروع شده و پیش بینی می شود که سطح مبارزه علیه ملخ های بومی در کل کشور به ۲۰۰ هزارهکتار برسد.

مطالب مرتبط

معاون وزیر و رئیس سازمان حفظ نباتات كشور در بر راه اندازی آمادگاه مبارزه با آفات و بیماری‌های گیاهی در استان اردبیل تاکید کرد. حسین رنجبر اقدم در سفر به ...
آمادگاه مبارزه با آفات و بیماری‌های گیاهی جنوب شرق کشور با هدف آمادگی کنترل آفات عمومی و قرنطینه‌ای در ایرانشهر به بهره‌برداری رسید. معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان ...
کارشناس حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت: تهدید احتمالی چهار گونه آفت ملخ در استان رصد می‌شود. اسماعیل موحدی کارشناس حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ...
مدیرحفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان یزد گفت: ملخ‌های شکم بادمجانی در مراتع تنگه ماهور شهرستان مروست در سطحی معادل سه هزار هکتار مشاهده شدند. مرتضی فتاحی افزود: این نوع ...
No Thoughts on هشدار احتمال ورود ملخ صحرایی به کشور

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها

  • <div id="div_eRasanehTrustseal_82516"></div>
    <script src="https://trustseal.e-rasaneh.ir/trustseal.js"></script>
    <script>eRasaneh_Trustseal(82516, true);</script>