سه شنبه, ۰۴ مهر ۱۴۰۲
»   اخبار, اخبار ایران, ایران  »   افتتاح آمادگاه مبارزه با آفات و بیماریهای گیاهی جنوب شرق كشور در ایرانشهر + عکس
14 تیر 1402 , ساعت 9:18

افتتاح آمادگاه مبارزه با آفات و بیماریهای گیاهی جنوب شرق کشور در ایرانشهر + عکس

آمادگاه مبارزه با آفات و بیماری‌های گیاهی جنوب شرق کشور با هدف آمادگی کنترل آفات عمومی و قرنطینه‌ای در ایرانشهر به بهره‌برداری رسید.

آمادگاه مبارزه با آفات و بیماری‌های گیاهی جنوب شرق کشور با هدف آمادگی کنترل آفات عمومی و قرنطینه‌ای در ایرانشهر به بهره‌برداری رسید.

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان حفظ نباتات کشور عصر روز سه شنبه در آیین افتتاح آمادگاه مبارزه با آفات و بیماری‌های گیاهی جنوب شرق کشور در ایرانشهر گفت: با توجه به اینکه سیستان و بلوچستان به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص و مرزهای طولانی در بخش های مختلف کشاورزی در آسیب و مخاطره است تجهیز آمادگاه مبارزه با آفات و بیماری های گیاهی جنوب شرق در ایرانشهر در اولویت این سازمان است.

حسین رنجبراقدم افزود: سیستان و بلوچستان به دلیل شرایط خاص جغرافیایی و اقلیمی و مجاورت با دریای عمان و اقیانوس هند یکی از مستعدترین نقاط کشاورزی کشور محسوب می شود به طوری که در تمامی فصول سال امکان کشت و تولید انواع محصولات در آن وجود دارد که در نوع خود بی نظیر است.

وی ادامه داد: همچنین مرزهای وسیع گسترده آبی و خاکی، این استان را تبدیل به یکی از مبادی مهم ورود محصولات کشاورزی به کشور کرده است که می تواند در کنار قابلیت های بی مانند مخاطرات زیستی را برای بخش های مختلف کشاورزی برای کشور به همراه داشته باشد.

رییس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: این استان همچنین یکی از کانون های دائمی ملخ صحرایی در کشور بشمار می رود که سبب شده این سازمان برای مقابله با مخاطرات زیستی این منطقه را در اولویت کاری خود قرار دهد.

رنجبر افزود: در این راستا آمادگاه مبارزه با آفات و بیماری‌های گیاهی جنوب شرق کشور با هدف آمادگی کنترل آفات عمومی و قرنطینه ای در ایرانشهر به بهره برداری رسید تا به عنوان یک مرکز اورژانسی برای مقابله با تهدیدات احتمالی باشد.

وی ادامه داد: راه اندازی این مرکز نه تنها برای استان سیستان و بلوچستان بلکه برای کل کشور الزامی بود از این رو ضروری است همچنان برای تجهیز بیشتر آن، این سازمان اقدامات لازم را انجام دهد.

استاندار سیستان و بلوچستان نیز با بیان اینکه بخش کشاورزی اولویت مهم این استان است، گفت: با توجه به اینکه مردمی‌سازی کشاورزی مهمترین نقش را در رشد تولید دارد حمایت از بخش خصوصی به ویژه کشاورزان از اولویت های این استان بشمار می رود.

محمد کرمی با بیان اینکه سیمای کشاورزی سیستان و بلوچستان بسیار توانمند و دارای ظرفیت‌های زیادیدر حوزه های باغبانی، زراعت، شیلات و دامداری است. تاکید کرد: با تمام توان آماده حمایت از کشاورزان استان هستیم.

گفتنی است آمادگاه مبارزه با آفات و بیماری‌های گیاهی جنوب شرق کشور عصر روز سه شنبه ۱۳ تیرماه با هدف آمادگی کنترل آفات عمومی و قرنطینه ای با سرمایه‌گذاری بیش‌از ۱۰۰ میلیارد ریال در زمینی به وسعت سه هزار متر مربع با زیر بنای یک‌هزار متر مربع به بهره برداری رسید.

.

مطالب مرتبط

معاون وزیر و رئیس سازمان حفظ نباتات كشور در بر راه اندازی آمادگاه مبارزه با آفات و بیماری‌های گیاهی در استان اردبیل تاکید کرد. حسین رنجبر اقدم در سفر به ...
مدیر مبارزه با آفات عمومی سازمان حفظ نباتات گفت: با توجه به بارش های بالاتر از نرمال در عربستان و شرق آفریقا، احتمال ورود ملخ صحرایی به کشور وجود دارد....
کارشناس حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت: تهدید احتمالی چهار گونه آفت ملخ در استان رصد می‌شود. اسماعیل موحدی کارشناس حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ...
مدیرحفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان یزد گفت: ملخ‌های شکم بادمجانی در مراتع تنگه ماهور شهرستان مروست در سطحی معادل سه هزار هکتار مشاهده شدند. مرتضی فتاحی افزود: این نوع ...
No Thoughts on افتتاح آمادگاه مبارزه با آفات و بیماریهای گیاهی جنوب شرق کشور در ایرانشهر + عکس

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها

  • <div id="div_eRasanehTrustseal_82516"></div>
    <script src="https://trustseal.e-rasaneh.ir/trustseal.js"></script>
    <script>eRasaneh_Trustseal(82516, true);</script>