گردهمایی مدیران سازمان حفظ نباتات کشور + فیلم
گردهمایی مدیران سازمان حفظ نباتات کشور + فیلم

گردهمایی یک روزه مدیران استانی و ستادی حفظ نباتات روز سه شنبه ششم تیر ماه در سالن همایش های سازمان حفظ نباتات کشور برگزار شد . این گردهمایی با حضور حجت الاسلام و المسلمین ربانی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی، دکتر رنجبر اقدم رئیس سازمان حفظ نباتات کشور ، دکتر علائی مقدم معاون […]

گردهمایی یک روزه مدیران استانی و ستادی حفظ نباتات روز سه شنبه ششم تیر ماه در سالن همایش های سازمان حفظ نباتات کشور برگزار شد .

این گردهمایی با حضور حجت الاسلام و المسلمین ربانی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی، دکتر رنجبر اقدم رئیس سازمان حفظ نباتات کشور ، دکتر علائی مقدم معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی، ، حجت الاسلام والمسلمین دکتر شاهمرادیان مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان , معاونین سازمان و مدیران ستادی و استانی حفظ نباتات کشور برگزار شد.

.

سازمان حفظ نباتات کشور حیثیت سلامت و امنیت غذایی کشور است

دکتر علایی مقدم معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی ضمن قدردانی و تشکر از زحمات کلیه مدیران و کارشناسان ستادی و استانی با بیان اینکه سازمان حفظ نباتات طبیب و اورژانس بخش کشاورزی است گفت : مدیران وکارشناسان حفظ نباتات دانش دانشمندان و تلاشگران عرصه گیاه پزشکی کشور هستند که در بحث سلامت محصولات غذایی و صادرات آن به سایر کشورها زمینه ساز ارتقا سلامت و امنیت غذایی کشور می‌باشند.

دکتر علائی مقدم با بیان اینکه برند در تولید محصولات کشاورزی متعلق به سازمان حفظ نباتات می‌باشد اظهار داشت: سازمان حفظ نباتات حیثیت سلامت و امنیت غذایی کشور است که با نظم ایجاد شده در امور و فرایند محور کردن تولید از کاشت و برداشت و سایر امور مرتبط سبب افزایش تولید و پایداری بخش کشاورزی شده است.

.

.

سازمان حفظ نباتات کشور سازمانی استراتژیک و مهم است

در ادامه مهندس برومندی معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه معاونت باغبانی و سازمان حفظ نباتات کشور اعضای یک خانواده هستند بر تعامل و همکاری و برنامه‌ریزی بیشتر در راستای آمادگی مقابله با عوامل خسارت‌زا و تهدیدات محصولات باغی و اقدامات ضربتی تاکید کرد.

وی ادامه داد: در این راستا برگزاری نشست‌ها و همایش‌های مشترک حفظ نباتات و باغبانی با هدف همافزایی بیشتر در امور در دستور کار قرار دارد.

دکتر برومندی با اشاره به این موضوع که سازمان حفظ نباتات کشور سازمانی استراتژیک و مهم است به لزوم بروز رسانی قانون حفظ نباتات و استفاده احسن از ظرفیت های خوب قانونی این سازمان اشاره نمود و تصریح کرد یکی از ظرفیت های قانونی تشکیل شورای حفظ نباتات با حضور وزیر محترم جهاد کشاورزی است که برگزاری این جلسات فرصت مناسبی برای شناساندن اهمیت این سازمان به مراجع بالا داستی خواهد بود.

.

در این همایش یک روزه مدیران منتخب شش استان معین به نمایندگی از ۳۲ استان به طرح دیدگاههای خود در رابطه با مشکلات و چالش های پیش رو در حوزه های قرنطینه، کنترل آفات و توسعه مدیریت و منابع و همچنین ارائه راهکارها پرداختند

گفتنی است در ابتدای این نشست سالن همایش های سازمان حفظ نباتات کشور افتتاح شد.