شنبه, ۰۵ اسفند ۱۴۰۲
»   اخبار, اخبار ایران, ایران  »   همکاری‌ تحقیقاتی گیاه‌پزشکی ایران و فائو گسترش می‌یابد/ تاکید بر معرفی نماینده دائم فائو در تهران
8 مرداد 1402 , ساعت 11:22

همکاری‌ تحقیقاتی گیاه‌پزشکی ایران و فائو گسترش می‌یابد/ تاکید بر معرفی نماینده دائم فائو در تهران

در دیدار مشترک خیام‌نکویی معاون وزیر جهاد کشاورزی با نماینده منطقه‌ای فائو، بر معرفی نماینده دائم فائو در تهران برای پیشبرد اهداف کشاورزی تاکید شد.

در دیدار مشترک خیام‌نکویی معاون وزیر جهاد کشاورزی با نماینده منطقه‌ای فائو، بر معرفی نماینده دائم فائو در تهران برای پیشبرد اهداف کشاورزی تاکید شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، در دیدار مشترک خیام‌نکویی معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تات با بایوک نماینده منطقه‌ای فائو، بر گسترش همکاری‌های تحقیقاتی گیاه‌پزشکی بین سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و فائو و همچنین معرفی نماینده دائم فائو در تهران برای پیشبرد اهداف کشاورزی تاکید شد.

معاون وزیر و رئیس سازمان تات در این دیدار، ضمن اشاره به ظرفیت‌های سازمان در همکاری دو مجموعه گفت: با توجه به اهمیت سازمان فائو و پتانسیل آن در پیشبرد اهداف کشاورزی به ویژه بخش تحقیقات، لازم است نسبت به معرفی نماینده دائمی فائو در تهران، اقدام شود.

سیدمجتبی خیام‌نکویی حضور نماینده منطقه‌ای فائو در تهران را اتفاقی مثبت ارزیابی کرد و ادامه داد: لزوم تصویب یک سند TCP برای موسسه تحقیقات گیاه‌پزشکی و همکاری‌های لازم در زمینه‌های مشترک، از مواردی است که باید در اولویت کارهای مشترک قرار گیرد.

در ادامه «پوباک دهوج جی‌سی» نماینده منطقه‌ای فائو، ضمن تاکید بر گسترش همکاری‌ها با سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، نسبت به تصویب پروژه TCP موسسه تحقیقات گیاه پزشکی با اولویت ویژه، قول مساعد داد.

شهرام نعیمی رئیس موسسه تحقیقات گیاه‌پزشکی نیز با بیان توضیحاتی در ارتباط با همکاری مشترک دفتر بین‌الملل سازمان و موسسه تحقیقات گیاه‌پزشکی، گفت: برنامه‌ریزی‌ها برای اخذ یک پروژه TCP از فائو در زمینه زوال مرکبات، آفت خرما و… صورت گرفته است.

وی همچنین درباره همکاری موسسه تحقیقات گیاه پزشکی با پروژه TCP جدید امضا شده در زمینه آفلاتوکسین پسته به عنوان یکی از همکاران اصلی پروژه توضیحاتی را ارائه داد.

دکتر ولی‌نسب مدیرکل دفتر ارتباطات علمی و همکاری‌های بین‌المللی سازمان تات نیز در این دیدار، تشکیل جلسه فنی با حضور رئیس موسسه تحقیقات گیاه پزشکی، بازدید نماینده منطقه فائو از موسسات تحقیقات گیاه پزشکی، تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور و باغ ملی گیاه‌شناسی و موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی را به طور مبسوط تشریح کرد.

.

مطالب مرتبط

رئیس سازمان حفظ نباتات در نشست اتاق کرمان، از برنامه اساسی برای مدیریت سیاه‌بازار حاکم بر آفت‌کش‌ها خبر داد که تعدد سم فروشی‌ها را نیز به‌عنوان یک مسئله مهم مدنظر قرار خواهد داد....
رییس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: شرکت‌های واردات و تولید سموم به بهانه ورود سم، مدیریت باغ‌های کشور را در دست گرفته اند و نقش دستگاه های حاکمیتی کم‌رنگ شده است....
تفاهم‌نامه سه‌جانبه همکاری میان سازمان‌های انرژی اتمی ایران و حفظ نباتات کشور و موسسه تحقیقات گیاه‌پزشکی با هدف تحقق اهداف توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور منطبق با سند چشم‌انداز جمهوری اسلامی ایران و ...
رئیس سازمان انرژی اتمی کشور گفت: با استفاده از فناوری پلاسما توانسته‌ایم با وجود سم آفلاتوکسین در محموله‌های پسته مبارزه کنیم که بدون وجود عوارض اثرگذاری کاملی دارد. محمد اسلامی ...
No Thoughts on همکاری‌ تحقیقاتی گیاه‌پزشکی ایران و فائو گسترش می‌یابد/ تاکید بر معرفی نماینده دائم فائو در تهران

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها

  • <div id="div_eRasanehTrustseal_82516"></div>
    <script src="https://trustseal.e-rasaneh.ir/trustseal.js"></script>
    <script>eRasaneh_Trustseal(82516, true);</script>