یکشنبه, ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, خراسان رضوی  »   اجرای طرح ملی پایش باقیمانده سموم در محصولات کشاورزی نیشابور
3 دی 1402 , ساعت 13:55

اجرای طرح ملی پایش باقیمانده سموم در محصولات کشاورزی نیشابور

طرح ملی پایش باقیمانده سموم در محصولات کشاورزی نیشابور، با موفقیت انجام شد.

طرح ملی پایش باقیمانده سموم در محصولات کشاورزی نیشابور، با موفقیت انجام شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نیشابور گفت: با توجه به دستور‌های ابلاغی سازمان غذا و دارو و اهمیت پایش مقدار باقی مانده سموم در محصولات کشاورزی، هر ماه نمونه برداری از این محصولات نظیر سیب درختی، خیار، هویج، کاهو، کرفس، اسفناج، شوید، تره، سیر، کلم، لیمو، پرتقال، هندوانه، برنج عرضه شده به بازار برای بررسی و ارزیابی باقیمانده سموم و کود‌های شیمیایی انجام می‌شود.

سمانه رمضانی افزود: نمونه‌ها برای انجام آزمایش به آزمایشگاه مورد تایید سازمان غذا و دارو ارسال و نتایج بررسی‌ها به صورت جمع بندی فصلی برای تصمیم گیری‌های کلان به وزارت بهداشت فرستاده می‌شود.

وی گفت: این طرح با هدف نظارت بر مقدار استفاده از آفت کش‌ها و کود‌های شیمیایی در تولید محصولات کشاورزی اجرا می‌شود تا سلامت و ایمنی محصولات کشاورزی پس از تولید و بسته بندی حفظ شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نیشابور گفت: در این طرح بیش از ۳۰ محصول کشاورزی پایش شده است و با توجه به اینکه سموم مختلف مورد استفاده در کشاورزی دوره کارنس (دوره ماندگاری سموم) متفاوتی دارد، ضروری است کشاورزان در زمان برداشت محصولات کشاورزی، این نکته را رعایت کنند.

مطالب مرتبط

نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با انجام تحقیق و تفحص از وزارت جهاد کشاورزی درباره عملکرد سازمان حفظ نباتات موافقت کردند. نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۴ ...
مدیرکل دفتر آفت کش های سازمان حفظ نباتات کشور از تلاش برخی شرکت های اصلی تولید کننده سموم کشاورزی در اتحادیه اروپا برای بازگشت دوباره به بازار ایران با رفع تحریم ها خبر ...
No Thoughts on اجرای طرح ملی پایش باقیمانده سموم در محصولات کشاورزی نیشابور

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها

  • <div id="div_eRasanehTrustseal_82516"></div>
    <script src="https://trustseal.e-rasaneh.ir/trustseal.js"></script>
    <script>eRasaneh_Trustseal(82516, true);</script>