یکشنبه, ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, مازندران  »   اجرای طرح نظارت بر عرضه نهاده‌های کشاورزی در قائم شهر
6 دی 1402 , ساعت 13:06

اجرای طرح نظارت بر عرضه نهاده‌های کشاورزی در قائم شهر

بیش از ۹۰ فروشندگی عرضه نهاده‌های کشاورزی در قائم شهر پایش شد.

بیش از ۹۰ فروشندگی عرضه نهاده‌های کشاورزی در قائم شهر پایش شد.

مدیر جهاد کشاورزی قائم شهر با اشاره به پایش ۹۶ فروشگاه سموم نباتی کشاورزی در این شهرستان، گفت: در اجرای این طرح از ۲۵ شهریور تا ۲۵ آذر این تعداد فروشگاه سموم نباتی و نهاده‌های کشاورزی به منظور جلوگیری از فروش و عرضه سموم غیرمجاز، سموم تقلبی یا تاریخ مصرف گذشته و رعایت ضوابط و مقررات فروشگاه‌های سموم نباتی بر اساس دستورالعمل آیین نامه اجرایی به کمک گروه‌های بازرسی فنی مورد رصد و پایش قرار گرفت.

علی درویش نیا افزود: در این مدت دو ۲ گروه مشترک بازرسی با حضور یک نماینده تعزیرات و یک نماینده اداره صمت و کارشناس حفظ نباتات جهاد کشاورزی از ۴۷ واحد فروشگاه نظارت کردند که از یک فروشگاه سم تاریخ مصرف گذشته با نام آفت کش تیوفانات متیل هندی به مقدار ۴.۲ کیلوگرم کشف و ضبط کردند.

به گفته درویش نیا؛ در بازدید مهرماه ۳ مورد اخطار به فروشندگی‌های سموم داده شد که شامل عدم نصب پروانه، عدم نصب اتیکت در فروشندگی‌ها و یک مورد عدم وجود اعتبار پروانه فروشندگی سموم بوده است.

وی تصریح کرد: در آبان ماه امسال هم با ۲ گروه مشترک بازرسی با حضور دو نفر نماینده تعزیرات و کارشناس حفظ نباتات جهاد کشاورزی از ۴۶ واحد فروشگاه بازدید بعمل آوردند که هیچ موردی تخلف مشاهده نشد.

درویش‌نیا ادامه داد: برابر آیین نامه اجرایی؛ درج شماره پروانه، پروانه ساخت محصول، تاریخ تولید و انتقضاء، قیمت مصرف کننده، کد گذاری کالا، شماره پارت و آدرس واحد تولیدی بر روی برچسب کود ساخت داخل به منظور عرضه آن الزامی است.

وی خاطرنشان کرد: بر این اساس فروش انواع سم منوط به اخذ پروانه فنی و تایید صلاحیت از حفظ نباتات بوده و فروشندگان موظفند بر اساس ضوابط و مقررات سازمان حفظ نباتات عمل کنند و طبق ماده ۳۱ فروش سموم باید صرفاً بر اساس نسخ گیاه پزشکی که توسط آزمایشگاه‌های گیاه پزشکی و ادارات حفظ نباتات صادر می‌گردد انجام پذیرد.

مطالب مرتبط

مدیرکل دفتر پیش‌آگاهی و کنترل عوامل خسارتزای سازمان حفظ نباتات کشور گفت: با همکاری مشترک سازمان حفظ نباتات و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، صدور نسخه گیاهپزشکی الکترونیکی از طریق سامانه ...
قرص سمی برنج با ترکیب فسفید آلومینیوم، هیچ‌گونه مجوز توزیع ندارد و فروش آن پیگرد قانونی دارد. معاون رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: توزیع و خرید و ...
داروخانه‌های گیاهپزشکی در فارس مجاز به فروش سموم بدون نسخه به بهره برداران نخواهند بود. رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان گفت: با دستور استاندار فارس و ...
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی فارس از اقدامات قاطع گروه نظارت و بازرسی از داروخانه‌های گیاه پزشکی در شهرستان قیروکارزین خبر داد. جاوید عباسی مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد ...
No Thoughts on اجرای طرح نظارت بر عرضه نهاده‌های کشاورزی در قائم شهر

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها

  • <div id="div_eRasanehTrustseal_82516"></div>
    <script src="https://trustseal.e-rasaneh.ir/trustseal.js"></script>
    <script>eRasaneh_Trustseal(82516, true);</script>