یکشنبه, ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, مازندران  »   مشارکت زنان روستایی در تولید و کاربرد زنبور تریکوگراما برای کنترل کرم ساقه خوار برنج + عکس
5 دی 1402 , ساعت 10:07

اجرای تفاهم نامه آموزشی ترویجی ارتقای توانمندی‌های زنان روستایی

مشارکت زنان روستایی در تولید و کاربرد زنبور تریکوگراما برای کنترل کرم ساقه خوار برنج + عکس

با اجرای تفاهم نامه آموزشی ترویجی ارتقای توانمندی‌های زنان روستایی، زمینه مشارکت زنان روستایی در تولید و کاربرد زنبور تریکوگراما برای کنترل کرم ساقه خوار برنج فراهم گردید.

با اجرای تفاهم نامه آموزشی ترویجی ارتقای توانمندی‌های زنان روستایی، زمینه مشارکت زنان روستایی در تولید و کاربرد زنبور تریکوگراما برای کنترل کرم ساقه خوار برنج فراهم گردید.

به دنبال تصویب تفاهم نامه موسسه تحقیقات گیاه‌پزشکی کشور و دفتر توسعه فعالیت‌های کشاورزی زنان روستایی و عشایری سازمان تحقیقات و آموزش و ترویج کشاورزی برای اعتلای ظرفیت‌های آموزشی، ترویجی، پژوهشی و معرفی و ترویج دستاوردهای تحقیقات گیاه‌پزشکی، اولین نشست زنان روستایی و کارشناسان چهار شهرستان آمل، بابل، فریدونکنار و بابلسر با عنوان «مشارکت زنان روستایی در تولید و کاربرد زنبور تریکوگراما در کنترل کرم ساقه خوار برنج» در ایستگاه تحقیقات کنترل بیولوژیک آمل موسسه تحقیقات گیاه‌پزشکی کشور برگزار شد.

در این نشست که با حضور مسئولین و کارشناسان ترویج استان مازندران و همچنین دفتر توسعه فعالیت‌های کشاورزی زنان روستایی سازمان تات برگزار گردید، ضمن آشنایی مشارکت کنندگان با اهداف کلی این برنامه، بر ضرورت تولید محصول سالم و استمرار برنامه های این تفاهم نامه تاکید شد و مطالبی در خصوص تولید محصول سالم توسط همکاران ایستگاه تحقیقات کنترل بیولوژیک آمل برای شرکت کنندگان ارائه گردید.

برنامه مشارکت زنان روستایی در تولید زنبور تریکوگراما، در نظر دارد با آموزش مستمر و عملی زنان روستایی در ابتدا در چهار شهرستان استان مازندران به عنوان پایلوت، توانمندی تولید و عرضه زنبور تریکوگراما در واحدهای کوچک و خود مصرف را فراهم نماید. در مراحل بعدی، مشارکت کنندگان قادر به پوشش دهی اراضی همجوار در روستاهای خود نیز خواهند بود. این شیوه در نهایت به توسعه پایدار کاربرد عوامل بیولوژیک و تولید محصول سالم در کشور خواهد انجامید.

مطالب مرتبط

No Thoughts on مشارکت زنان روستایی در تولید و کاربرد زنبور تریکوگراما برای کنترل کرم ساقه خوار برنج + عکس

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها

  • <div id="div_eRasanehTrustseal_82516"></div>
    <script src="https://trustseal.e-rasaneh.ir/trustseal.js"></script>
    <script>eRasaneh_Trustseal(82516, true);</script>