یکشنبه, ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, دسته‌بندی نشده, مازندران  »   لزوم مبارزه بموقع با عوامل خسارتزا در مزارع سیر و پیاز
18 دی 1402 , ساعت 11:22

لزوم مبارزه بموقع با عوامل خسارتزا در مزارع سیر و پیاز

سرپرست مدیریت حفظ نباتات سارمان جهاد کشاورزی مازندران بر لزوم رعایت اصول فنی و مبارزه بموقع با عوامل خسارتزای گیاهی در مزارع سیر و پیاز تاکید کرد.

سرپرست مدیریت حفظ نباتات سارمان جهاد کشاورزی مازندران بر لزوم رعایت اصول فنی و مبارزه بموقع با عوامل خسارتزای گیاهی در مزارع سیر و پیاز تاکید کرد.

فرید بیگی با اشاره به اهمیت مدیریت آفات و بیماریهای سیر و پیاز، به لزوم رعایت اصول فنی و مبارزه بموقع با عوامل خسارتزای گیاهی در مزارع سیر و پیاز تاکید کرد و گفت: زنگ سیر از مهمترین بیماری های سیر است که علائم اولیه آن به صورت جوش های ریز قهوه ای رنگ روی برگ ها ظاهر شده و در صورت شدت بیماری، جوش ها به صورت نوارهای برجسته قهوه ای رنگ سطح برگها را فرا گرفته که در صورت عدم مبارزه به موقع بوته ها ضعیف شده، حبه ها کوچک مانده و عملکرد محصول بشدت کاهش می یابد.

وی با بیان اینکه مگس سیر و پیاز از آفات مهم مشترک سیر و پیاز بوده که علائم ظاهری آن خمیدگی، پیچیدگی، زرد شدن نوک برگ است که موجب کندی رشد بوته ها شده و در نهایت میزان محصول کاهش می یابد، افزود: تریپس پیاز یکی دیگر از آفات مشترک سیر و پیاز بوده که علائم خسارت اولیه آن به صورت لکه های نقره ای (سربی) در سطح برگها مشاهده که در صورت شدت تراکم آفت، لکه ها کل سطح برگها را فرا گرفته و در برخی از موارد با بیماری سفیدک سطحی اشتباه گرفته می شود، این آفت سبزینه( کلروفیل ) برگ را کاهش داده و در نهایت کاهش شدید محصول را سبب خواهد شد.

سرپرست مدیریت حفظ نباتات سارمان جهاد کشاورزی مازندران با تاکید به اینکه کشاورزان قبل از هر اقدامی باید برای مشاوره و هماهنگی با کارشناسان حفظ نباتات، کلینیک های گیاهپزشکی و مراکز خدمات کشاورزی جهت اخذ نسخه گیاهپزشکی و توصیه های فنی اقدام کنند، گفت: توجه ویژه به اقدامات زراعی برای کاهش خسارت عوامل خسارتزا مورد تاکید است و رعایت بهداشت زراعی از جمله کنترل علفهای هرز داخل و حاشیه مزارع در کاهش جمعیت زمستانگذران عوامل بیماریزای گیاهی بسیار مفید خواهد بود.

بیگی با بیان اینکه رعایت تراکم مناسب از طریق تنک و حذف بوته های ضعیف، احداث زهکش موجب تهویه مطلوب شده و نقش بسزایی در کاهش خسارت عوامل یاد شده خواهد داشت، افزود: تغذیه مناسب گیاه با کودهای آلی و ریزمغذی ها با هماهنگی کارشناسان تغذیه به منظور افزایش مقاومت گیاه در برابر عوامل خسارتزا مورد تاکید است.

وی مبارزه شیمیایی با استفاده از سموم غیر شیمیایی و سموم کم خطر به ویژه سموم گیاهی یا معدنی و رعایت دوره کارنس سموم ( مدت زمان سمپاشی تا برداشت ) را به کشاورزان توصیه و تاکید کرد: اطلاع از شرایط آب و هوایی طی روزهای بعد از سمپاشی ضروری است.

مطالب مرتبط

No Thoughts on لزوم مبارزه بموقع با عوامل خسارتزا در مزارع سیر و پیاز

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها

  • <div id="div_eRasanehTrustseal_82516"></div>
    <script src="https://trustseal.e-rasaneh.ir/trustseal.js"></script>
    <script>eRasaneh_Trustseal(82516, true);</script>