چهارشنبه, ۱۷ آذر ۱۴۰۰
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, خوزستان  »   آغاز عملیات خود اجرایی سمپاشی علف‌های هرز نخلستان های آبادان
۲۱ خرداد ۱۳۹۵ , ساعت ۱۲:۳۶

مدیر جهاد کشاورزی آبادان خبر داد:

آغاز عملیات خود اجرایی سمپاشی علف‌های هرز نخلستان های آبادان

مدیر جهاد کشاورزی آبادان از شروع سمپاشی علیه علف‌های هرز نخیلات به صورت خود اجرایی در قالب احیای نخیلات آبادان با همکاری موسسه جهاد نصر مجری طرح 550 هزار هکتاری مقام معظم رهبری خبر داد.

به گزارش گیاهپزشکی ایران (ippn.ir) مدیر جهاد کشاورزی آبادان از شروع سمپاشی علیه علف‌های هرز نخیلات به صورت خود اجرایی در قالب احیای نخیلات آبادان با همکاری موسسه جهاد نصر مجری طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری خبر داد.

ناجی شهیب زاده با اعلام این خبر گفت: در راستای مبارزه شیمیایی با دو گونه علفهای هرز مهاجم نی و حلفه، جهاد کشاورزی آبادان با هماهنگی موسسه جهاد نصر در قالب طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری اقدام به سمپاشی مناطق آلوده کرده است.
وی اظهار داشت: تاکنون ۷۹ نفر از دو روستای ابوشکر و کوت‌شنوف در بخش اروندکنار آبادان واقع در مناطق عمرانی kq2 از این طرح بهره‌مند شده و ۲۱ هکتار تحت عملیات سمپاشی قرار گرفته است.
شهیب زاده گفت: کشاورزانی که سال جاری نخلستان‌های آنان زیرپوشش این طرح قرار دارد با مراجعه به مرکز جهاد کشاورزی و با توجه به اظهار نظر کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی و تحت نظر آنان سم را به تناسب وسعت نخلستان دریافت و اقدام به سمپاشی می‌کنند.
وی بیان داشت: علفهای هرز نی و حلفه از گونه های مهاجمی هستند که به عنوان یک تهدید در نخلستان‌های آبادان محسوب می‌شود و مبارزه با آنها هر ساله در دستور کار کشاورزان و جهاد کشاورری قرار می‌گیرد.
آبادان بیش از دو میلیون اصله نخل بارور دارد.

 لینک کوتاه خبر: http://goo.gl/cchOnx

خبرگزاری ایرنا

مطالب مرتبط

برخی از کشاورزان استان گلستان می‌گویند سموم کشاورزی که در مزارع خود استفاده کرده اند، بی اثر بوده اند. آنها علت را بی کیفیتی سموم می‌دانند. ....
مدیر جهاد کشاورزی جویبار گفت: متوسط مصرف آفت کش ها در این شهرستان کمتر از میانگین مصرف دنیا و کشور است که در حدود 4 دهم گرم به ازای هر کیلوگرم محصول است....
مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی گلستان گفت: کک کلزا نام آفتی است که این روز‌ها مزارع کلزا را تهدید می‌کند و اگر کشاورزان مراقبت نکنند موجب بروز خسارت در مزارع کلزا می‌شود....
۱۰ میلیارد تومان تاکنون برای مبارزه با ملخ صحرایی در سال زراعی جاری از سوی ستاد بحران کشور تخصیص داده شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مدیرکل ...

پاسخ دهید

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها