چهارشنبه, ۰۸ تیر ۱۴۰۱
»   اخبار, اخبار ایران, ایران  »   افزایش سهم محصولات ارگانیک در بازار به ۳۵ درصد
6 شهریور 1395 , ساعت 11:24

یک فعال اقتصادی خبر داد

افزایش سهم محصولات ارگانیک در بازار به ۳۵ درصد

یک فعال بخش خصوصی از افزایش سهم محصولات کشاورزی ارگانیک در بازار به ۳۵درصد خبر داد و گفت: با توجه به جلسات متعددی که با وزارت جهاد کشاورزی داشتیم و تغییر رویکرد این وزارت‌خانه، ‌تولیدات ارگانیک رو به افزایش است.

یک فعال بخش خصوصی از افزایش سهم محصولات کشاورزی ارگانیک در بازار به ۳۵درصد خبر داد و گفت: با توجه به جلسات متعددی که با وزارت جهاد کشاورزی داشتیم و تغییر رویکرد این وزارت‌خانه، ‌تولیدات ارگانیک رو به افزایش است.

مصطفی دارایی‌نژاد در مورد عرضه میوه ارگانیک در بازار و وجود فروشگاه‌های مربوطه اظهار داشت:‌ چند سالی است که حرف از میوه ارگانیک به میان آمده است اما عملاً در بازار وجود نداشته و یا بسیار اندک بوده است اما حدود دو سال است که میزان تولید افزایش یافته و حدود ۳۵ درصد در سطح کشور میوه ارگانیک توزیع می‌شود.

وی ادامه داد:‌ فروشگاه‌هایی که برای عرضه این محصولات فعالیت می‌کنند به‌صورت حضوری از سر زمین این میوه‌های ارگانیک را تهیه می‌کنند و حتی خود کشاورز در برخی موارد با این فروشگاه‌ها قرارداد می‌بندد.

این فعال اقتصادی با بیان اینکه حدود ۵ درصد از محصولاتی که در میدان مرکزی تهران عرضه می‌شود ارگانیک بوده که حدود ۶ الی ۷ قلم محصول است، گفت: با توجه به جلسات متعددی که با وزارت جهاد کشاورزی داشتیم و تغییر رویکرد این وزارت‌خانه، ‌تولیدات ارگانیک رو به افزایش است.

دارایی‌نژاد با اشاره به اینکه هنوز تولید محصولات ارگانیک اندک است و رضایت‌بخش نیست،‌ خاطرنشان کرد: وزارت جهاد در این راستا جلسات آموزشی متعددی برای کشاورزان در راستای افزایش تولیدات ارگانیک برگزار کرده و مورد استقبال کشاورزان نیز قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه باید توزیع محصولات به‌صورت بسته‌بندی و درجه‌بندی باشد، تصریح کرد:‌ به‌تازگی در این راستا دستگاه‌هایی برای بسته‌بندی میوه از کشور هلند وارد شده و همچنین دستگاهی نیز در داخل کشور به همین منظور تولید شده است، بنابراین مجموع این اقدامات نشان از تغییر رویکرد و حرکت به‌سمت تولیدات ارگانیک است که امیدواریم تا سال ۲۰۲۰ به نقطه مطلوب برسیم.

این فعال اقتصادی در پایان تأکید کرد:‌ با توجه به آموزش کشاورزان، اکثر آبیاری‌ها قطره‌ای شده و باید سم، کود و بذر نیز به‌سمت استاندارد سازی حرکت کند.

 

لینک کوتاه خبر: http://goo.gl/082v1R

خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: بر اساس گزارش‌های ارائه شده ۸۱ درصد از سموم مورد نیاز کشاورزان، در داخل کشور تولید می‌شود اما این میزان مناسب از تولید داخل نیز دارای وابستگی ...
دانشمندان اعلام کردند تقریبا در همه انگور‌ها و پرتقال‌های موجود در فروشگاه‌های انگلیس، ترکیبی از انواع سموم دفع آفات نباتی وجود دارد که بسیاری از آن ها، سرطان زاست. "شبکه ...
براساس تحقیق انجام شده در بریتانیا، میوه ها و سبزیجات حاوی بقایای همزمان چند آفت کش و آلوده به ملغمه ای از چندین آفت کش هستند. در بریتانیا هر سال ...
کتاب "کشاورزی ارگانیک با محوریت آفت­کش‌ها و کودهای سازگار با محیط زیست" نوشته دکتر اسماعیل علیزاده استادیار بخش گیاه‌پزشکی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان آذربایجان‌غربی در 285 صفحه خرداد ...
0 Comments

No Comment.

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها