دوشنبه, ۰۷ فروردین ۱۴۰۲
»   اخبار, اخبار ایران, ایران  »   برگزاری سمینار یک روزه کاربرد مواد افزودنی و ادجوانت ها به مناسبت روز جهانی بدون سم
13 آذر 1395 , ساعت 14:39

برگزاری سمینار یک روزه کاربرد مواد افزودنی و ادجوانت ها به مناسبت روز جهانی بدون سم

سمینار یکروزه کاربرد مواد افزودنی و ادجوانت ها به مناسبت روز جهانی بدون سم روز شنبه در محل سازمان حفظ نباتات کشور و با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و نیز معاونین و مدیران سازمانهای حفظ نباتات و گیاهپزشکی و جمعی از تولید کنندگان و صاحب نظران حوزه سموم برگزار گردید.
به گزارش گیاهپزشکی ایران (ippn.ir) و به نقل از روایط عمومی سازمان حفظ نباتات کشور، در این سمینار مهندس یحیی ابطالی معاون کنترل و مبارزه با آفات سازمان حفظ نباتات طی سخنانی ضمن عرض خوشامد و خیرمقدم به حضار از تدارک کنندگان آفت کش ها که در طول سه سال اخیر در اجرای اهداف سازمان همواره مشارکت و همراهی نموده اند قدردانی کرد.
یحیی ابطالی

 

ابطالی در ادامه اظهار داشت: در بحث برندسازی سموم هم اکنون بیش از ۴۵۰ در خواست در زمینه برند سازی و ارتقاء کیفی سموم به سازمان رسیده و در دستور کار می باشد. وی تغییر فرمولاسیون و حرکت بسوی فرمولاسیون های کم خطر را از اقدامات شاخص و قابل تحسین تعدادی از شرکت ها بر شمرد.

مهندس ابطالی در ادامه گفت: از آنجا که وظیفه اصلی ما در بخش کشاورزی امنیت غذایی است و اولین آیتم امنیت غذایی هم وجود غذای کافی است و با توجه به اینکه بیش از ۶۰۰ عامل خسارتزا در ایران وجود دارد که هم سفره ما در مصرف محصولات کشاورزی هستند، لذا استفاده از آفت کش ها در امر تولید برای تامین غذای کافی امری اجتناب ناپذیر است که مدیریت صحیح بر تولید و مصرف آفت کش می تواند میزان استفاده از آن و اثرات سوء آفت کش ها به حداقل ممکن رساند.

زند-ابطالی
دکتر اسکندر زند معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی نیز با تشریح اهمیت مواد افزودنی کتابی با نام «کاربرد مواد افزودنی به همراه مواد شیمیایی کشاورزی» را معرفی و ضمن تاکید بر تاثیرگذارتر بودن سم و مصرف سموم کمتر با استفاده از افزودنیها خاطرنشان کرد که کشاورز به سویی می رود که هزینه مصرف سم برایش کمتر باشد و افزودنیها بهترین راه کار است.
ایشان با اشاره به اینکه با همکاری جمعی از همکارانشان با تلاش چهار ساله موفق به تغییر دسته بندی علفکشها در دنیا شده اند و آنرا به ثبت رساندند تاکید داشتند که سازمان حفظ نباتات پیگیری و تلاش لازم برای ثبت افزودنیها را انجام دهد.

 

لینک کوتاه خبر: https://goo.gl/CZEWUK

مطالب مرتبط

رییس سازمان حفظ نباتات کشور از آزاد شدن صادرات آفت کش ها خبر داد. دکتر شاهپور علایی مقدم رییس سازمان حفظ نباتات کشور در دیدار با اعضای انجمن تولید کنندگان ...
جلسه شورای مدیران سازمان حفظ نباتات کشور با حضور رئیس، معاونین و مدیران سازمان در سالن غدیر این سازمان برگزار شد. به گزارش گیاه پزشکی ایران به نقل از پایگاه ...
سید جواد نوروزیان، مدیرکل دفتر آفت کش های سازمان حفظ نباتات کشور در نامه ای به انجمن های تولید کنندگان و واردکنندگان سموم کشور از ممنوعیت تدارک و مصرف آفت کش کلرپیریفوس (دورسبان) ...
سازمان حفظ نباتات کشور خواستار جرم‌انگاری فروش سموم کشاورزی در فضای مجازی شد. به گزارش گیاهپزشکی ایران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مدیرکل دفتر آفت کش ‌های ...
No Thoughts on برگزاری سمینار یک روزه کاربرد مواد افزودنی و ادجوانت ها به مناسبت روز جهانی بدون سم

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها