شنبه, ۰۵ مهر ۱۳۹۹
»   اخبار, ایران  »   اعلام آمادگی برای اطفای حریق احتمالی جنگل‌های گلستان/ امکان کود و سم‌پاشی مزارع کشاورزان با هواپیما هست
۵ خرداد ۱۳۹۵ , ساعت ۱۶:۲۷

مدیرعامل شرکت هواپیمایی خدمات ویژه خبر داد:

اعلام آمادگی برای اطفای حریق احتمالی جنگل‌های گلستان/ امکان کود و سم‌پاشی مزارع کشاورزان با هواپیما هست

در صورت انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، آمادگی برای اطفای حریق احتمالی در جنگل‌های گلستان توسط شرکت هواپیمایی خدمات ویژه وجود دارد.

در صورت انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، آمادگی برای اطفای حریق احتمالی در جنگل‌های گلستان توسط شرکت هواپیمایی خدمات ویژه وجود دارد.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی خدمات ویژه با اعلام این خبر گفت: در فصل تابستان هرساله شاهد آتش‌سوزی‌هایی در سطح جنگل‌های کشور هستیم که این شرکت آمادگی خود را برای اطفای سریع حریق اعلام کرده است.

احمد طمراسی افزود: در سال‌های جاری عملیات سبز با پاشش مواد بیولوژیک و غیرشیمایی در جنگل‌های بلوط زاگرس آغاز شد تا با کمترین آسیب به سایر گونه‌های گیاهی، آفت کرم خراط بلوط نابود شود.

وی خاطرنشان کرد: هواپیماهای موجود در شرکت چندمنظوره هستند و امکان بذرپاشی، سم‌پاشی، محلول و کودپاشی جامد در عرصه‌های طبیعی وجود دارد.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی خدمات ویژه ادامه داد: به‌دلیل آنکه امکان کشت عمیق و ردیفی بذرپاشی وجود ندارد، در محصولات زراعی امکان‌پذیر نیست، اما در جنگل‌ها امکان‌پذیر است.

طمراسی تصریح کرد: برخی کشت و صنعت‌ها وارد قرارداد با شرکت شده‌اند تا سم‌پاشی، محلول و کودپاشی به‌صورت یکنواخت با هواپیماهای شرکت انجام شود.

وی در پایان اظهار داشت: محلول‌پاشی مواد غذایی و کودی با استفاده از هواپیما علاوه بر آنکه هزینه‌های تولید را کاهش می‌دهد، باعث راندمان مصرف نهاده‌ها و افزایش بهره‌وری می‌شود.

 

لینک کوتاه خبر: http://goo.gl/b5ajRC

خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا)

مطالب مرتبط

مدیر جهادکشاورزی حاجی‌آباد از ردیابی ۱۷۵ هزار هکتار از اراضی این شهرستان برای مبارزه با آفت ملخ صحرایی مهاجر خبر داد و گفت: از اواخر فروردین ماه سال جاری تاکنون بیش از ...
تداوم مبارزه با میهمان های ناخوانده در استان بوشهر . پیوند به گزارش ویدئویی: http://www.iribnews.ir/files/fa/news/1398/3/16/3590253_112.mp4...
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: تمامی دستگاه‌های مرتبط برای مقابله تا پایان فصل هجوم ملخ های صحرایی به اراضی کشاورزی شهرستان حاجی آباد در آمادگی کامل خواهند بود....
رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان از ادامه موج دوم هجوم ملخ‌های صحرایی و دریایی به جنوب کرمان خبر داد. سعید برخوری با ارائه گزارشی از مبارزه با ...
  • آخرین مطالب

  • برچسب ها