پنجشنبه, ۱۳ آذر ۱۳۹۹
»   اخبار, ایران  »   بازدید رییس آکادمی فرهنگستان علوم پاکستان از پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی
۱۱ خرداد ۱۳۹۵ , ساعت ۱۷:۱۳

طی سفر اخیر خود به ایران:

بازدید رییس آکادمی فرهنگستان علوم پاکستان از پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی

زبتاخان شینواری دانشمند پاکستانی برنده جایزه بین المللی یونسکو و رییس آکادمی فرهنگستان علوم پاکستان روز سه شنبه 4 خرداد ماه از پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی بازدید کرد.

به گزارش گیاهپزشکی ایران (ippn.ir) از روابط عمومی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی، پروفسور شینواری استاد دانشگاه علم و بیوتکنولوژی” کوهات” و متخصص در حوزه مهندسی ژنتیک و بیوتکنولوژی کشاورزی و برنده چهارمین دوره جایزه بین المللی اخلاق در علم ابن سینا می ­باشد و ریاست فرهنگستان علوم پاکستان و دپارتمان بیوتکنولوژی دانشگاه ” قائد اعظم” دانشگاه اسلام آباد را بر عهده دارد. از تحقیقات و پژوهش­ های ارزنده ایشان می­ توان به فعالیت در حوزه ایمنی زیستی، توسعه برنامه های آموزشی در حوزه اخلاق در علم و هدایت چندین پروژه دانشجویی اشاره کرد.

شینواری1

وی طی سفر اخیر خود به ایران و دیدار با دکتر فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، در روز سه­ شنبه ۴ خرداد طی بازدیدی از پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی و آشنایی با اعضای هیأت علمی و پژوهشی از نحوه فعالیت و تحقیقات این واحد پژوهشی ابراز خرسندی نموده و مجموعه فعالیت های تحقیقاتی در این پژوهشکده را ستودنی خواند.

ایشان همچنین از وجود نقاط مشترک بین دو کشور خبر داد و پیشرفت های علمی تکنولوژیک ایران را در این زمینه را شایسته تقدیر دانست و اذعان داشت همکاری های دوجانبه بین دو کشور دوست و همسایه جهت راهبرد هدف­های پژوهشی بیشتر شود.  همچنین در این بازدید پروفسور شینواری بر توسعه همکاری های علمی و فنی بین المللی مراکز تحقیقاتی و دانشگاه های ایران و پاکستان تاکید داشت.

ایشان از نقش بانوان محقق ایرانی در پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی نیز تقدیر کردند و از برنامه بازدید محققان پژوهشکده بیوتکنولوژی از مراکز پژوهشی پاکستان نیز استقبال کردند.

اهداف مطروحه در نشست شامل همکاری­های دوجانبه از جمله افزایش سطوح کیفی نیرو­های انسانی، تبادل دانشجویان مقطع دکتری بین دوکشور، کاهش اثرات سوء تغییر اقلیم و انجام پروژه های تحقیقاتی مشترک در زمینه افزایش تحمل گیاهان به تنش های محیطی، برگزاری کارگاه های آموزشی مستمر و بازدید­های دوجانبه از موسسات و مراکز تحقیقاتی دو کشور بود که مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت.

شینواری

 

منبع: خبرگزاری ایانا

مطالب مرتبط

توجه: دیدگاههای مطرح شده در این گفتگو الزاما دیدگاههای "گیاه پزشکی ایران" نیست و صرفا جهت اطلاع رسانی منتشر می شود . کرمی، رئیس موسسه بنیاد ملی ...
مرکز پژوهش‌های مجلس ایمنی زیستی محصولات و مقررات بین المللی ایمنی زیستی محصولات تراریخته را بررسی کرد. دفتر مطالعات زیربنایی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گزارشی با موضوع " ...
عضو کمیته ایمنی زیستی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه صدور مجوز رهاسازی پنبه تراریخته آخرین مراحل خود را طی می کند، گفت: این محصول از سال آینده در کشور به زیرکشت می رود. مسعود ...
ستاد توسعه زیست فناوری یکی از ستادهای چهارده گانه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است که هدف اصلی آن سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی ملی، هماهنگی و هم‌افزایی منابع و امکانات کشور و همچنین نظارت بر ...
  • آخرین مطالب

  • برچسب ها