پذیرش مقاله برای بیست و چهارمین کنگره گیاهپزشکی ایران تا پایان اسفند ۱۴۰۰
پذیرش مقاله برای بیست و چهارمین کنگره گیاهپزشکی ایران تا پایان اسفند ۱۴۰۰

بیست و چهارمین کنگره گیاهپزشکی ایران از ۱۲ تا ۱۵ شهریور ماه ۱۴۰۱ در موسسه تحقیقات گیاهپزشکی کشور واقع در تهران برگزار خواهد شد. مهلت ارسال چکیده مقالات تا پایان اسفند ماه ۱۴۰۰ تعیین شده است و علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال خلاصه مقالات خود می توانند به وبسایت کنگره به نشانی اینترنتی […]

بیست و چهارمین کنگره گیاهپزشکی ایران از ۱۲ تا ۱۵ شهریور ماه ۱۴۰۱ در موسسه تحقیقات گیاهپزشکی کشور واقع در تهران برگزار خواهد شد.

مهلت ارسال چکیده مقالات تا پایان اسفند ماه ۱۴۰۰ تعیین شده است و علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال خلاصه مقالات خود می توانند به وبسایت کنگره به نشانی اینترنتی http://24ippc.areeo.ac.ir مراجعه نمایند.

ریاست کنگره بیست و چهارم برعهده دکتر احمد خیری بوده و دکتر علیرضا صبور و دکتر حسین جعفری به ترتیب به عنوان دبیران علمی و اجرایی کنگره تعیین شده اند.

برخی محورهای کنگره عبارتند از:

گیاهپزشکی گیاهان زراعی و باغی

گیاهپزشکی درختان جنگلی

مشکلات گیاهپزشکی دانه های روغنی

گیاهپزشکی، سلامت جامعه و محبط زیست

مدیریت مصرف آفتکشها در اکوسیستم های کشاورزی

کنترل بیولوژیک آفات، بیمارگرهای گیاهی و علفهای هرز

مدیریت تلفیقی آفات و بیمارگرهای گیاهی در محصولات گلخانه ای

مشکلات گیاهپزشکی و گیاهپزشکان کشور در تحقیق و اجرا

آفات، بیماریها و علفهای هرز قرنطینه ای و نوظهور در کشور

تغییر اقلیم و گیاهپزشکی

بیوسیستماتیک و تنوع زیستی در گیاهپزشکی

در کنگره بیست و چهارم به فارغ التحصیلان یا دانشجویان دکتری برگزیده و دارای مقالات ارزشمند در دو رشته حشره شناسی کشاورزی و بیماری شناسی گیاهی “جایزه دکتر آزمایش فرد و مرحوم دکتر اسماعیلی” اهدا خواهد شد.

در این کنگره مراسم بزرگداشت دکتر کرامت الله ایزدپناه برگزار و همچنین جایزه و بورس تحصیلی دکتر ایزدپناه رونمایی و اهدا خواهد شد. قرار است بورس تحصیلی دکتر ایزدپناه به تعدادی از دانشجویان برتر کارشناسی ارشد و دکترا در رشته بیماری شناسی گیاهی که دارای پژوهش های کاربردی موثر یا انتشارات علمی معتبر بوده اند اهدا گردد.

کنگره گیاه پزشکی از بزرگترین رویدادهای علمی و نیز از قدیمی ترین و نخستین کنگره های علمی کشاورزی کشور است که از عمر برگزاری آن بیش از نیم قرن می گذرد.

دوره قبلی کنگره در تابستان ۱۳۹۷ در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار گردید. کنگره بیست و چهارم که قرار بود در شهریور ۱۳۹۹ برگزار گردد و به دلیل شرایط ناشی از شیوع بیماری کووید۱۹ به تابستان سال ۱۴۰۰ منتقل گردیده بود مجددا به تعویق افتاد و با هدف برگزاری کنگره بصورت حضوری به شهریور ۱۴۰۱ موکول گردید.

گفتنی است، برگزاری دومین کنگره بیماری شناسی گیاهی ایران در بهمن ۱۴۰۰ نیز با تصمیم برگزارکنندگان منتفی و این کنگره در بیست و چهارمین کنگره گیاهپزشکی ادغام گردید.