یکشنبه, ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
»   جهان  »   خشک شدن یک چهارم درختان پارک ونکوور کانادا در اثر آفت و خشکسالی + فیلم
21 شهریور 1402 , ساعت 15:08

خشک شدن یک چهارم درختان پارک ونکوور کانادا در اثر آفت و خشکسالی + فیلم

یک چهارم درختان پارک معروف ونکوور کانادا خشک شده اند.

یک چهارم درختان پارک معروف ونکوور کانادا خشک شده اند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ به نقل از شبکه سی بی اس، حدود ۲۵ درصد درختان پارک استنلی، پارک معروف ونکوور کانادا در حال حاضر خشک شده اند یا در حال خشک شدن هستند.

جُرج مَک لود، از گروه پارک و سرگرمی ونکوور: حدود ۲۵ درصد درختان پارک استنلی در حال حاضر خشک شده اند یا در حال خشک شدن هستند.

این درختان بر اثر آفتی طبیعی موسوم به وِستِرن هِملوک لوپِر (بید یا شب پره کاج شوکران غربی) از بین رفته اند. این آفت در حالت عادی برای درختان یک یا دو سال مشکل ایجاد می‌کند، اما با توجه به اینکه پارک بسیار خشک است، چهارمین سال است که این حشره درختان پارک را نابود می‌کند.

جرج مک لود: تا جایی که ما می‌دانیم این پارک سابقه خشک شدن این همه درخت را ندارد.

این تنها یک نمونه از وضعیت فوق العاده‌ای است که خشکسالی بریتیش کلمبیا در ۸۰ درصد این استان ایجاد کرده است. نواحی نارنجی یا قرمز احتمالاَ یا به طور قطع بر اثر رطوبت کم آسیب خواهند دید.

بویین ما، وزیر مدیریت حوادث غیرمترقبه بریتیش کلمبیا: این وضعیت برخلاف همه خشکسالی‌هایی است که تاکنون در این استان وجود داشته است و به نظر من این هیولای خفته یک بلای طبیعی است که در حال حاضر با آن رو به رو هستیم و آثار آن بسیار بسیار جدی خواهد بود.

.

این آبپاش‌های خودکار بخشی از راهبرد برای نجات درختان پارک اِستَنلی در ونکوور، کانادا هستند.

.

این نگرانی وجود دارد که رودخانه‌ها برای تخم ریزی ماهی‌های سالمون بیش از حد کم عمق و گرم شوند. نگرانی‌هایی هم در خصوص صنعت گردشگری وجود دارد. در شهر توفینو توفینو، هتل‌ها درپوش‌های وان حمام در اتاق‌ها را برداشته اند تا مسافران برای حمام کردن آب خیلی زیادی مصرف نکنند.

کَت توماس، عضو شورای شهر توفینو: به خصوص تابستان امسال میزان بارش‌ها تقریباً ۷۵ درصد کمتر از زمانی است که یک تابستان نسبتاً خشک داریم.

با این حال اگر بارندگی هم شدید باشد، مشکلات خاص خود را به دنبال دارد.

تام پایپکِر، از دانشگاه تامسون ریورز: در مناطقی که به خاطر خشکسالی یا آتش سوزی‌های جنگلی – که به طور عمده ناشی از خشکسالی است- درختان خشک شده اند و چیزی جز خاک باقی نمانده است، ممکن است با افزایش سیل رو به رو شویم.

بنابراین امکان بروز مجموعه‌ای از فاجعه‌ها وجود دارد که همگی به یکدیگر مرتبط هستند و موجب نگرانی، بی ثباتی و تغییر در استانی می‌شوند که تا همین حالا دستخوش بلایای طبیعی زیادی قرار گرفته است.

مطالب مرتبط

رییس اداره حفاظت و حمایت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: پنج نوع آفت در عرصه‌های منابع طبیعی استان به مرحله طغیان رسیده است. حمید رضا عبدوس ...
مدیرکل دفتر حفاظت و حمایت سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری گفت: بیشترین آلودگی تاغزارها به آفت سفیدک تاغ در کشور با وسعت چهار هزار هکتار مربوط به استان سمنان است....
رئیس موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع سازمان تحقیقات و آموزش و ترویج وزارت جهادکشاورزی گفت: بیماری ارس واش با منشا انگلی گیاهی در جنگل‌ها رو به افزایش است و راهکار‌های مکانیکی و دستی ...
مبارزه با آفت لورانتوس در ۱۳۰ هکتار از جنگل های بلوط شهرستان بانه از ابتدای خرداد سال جاری آغاز شده و براساس پیش بینی ها تا پایان شهریور ادامه خواهد داشت....
No Thoughts on خشک شدن یک چهارم درختان پارک ونکوور کانادا در اثر آفت و خشکسالی + فیلم

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها

  • <div id="div_eRasanehTrustseal_82516"></div>
    <script src="https://trustseal.e-rasaneh.ir/trustseal.js"></script>
    <script>eRasaneh_Trustseal(82516, true);</script>