اجرای عملیات مبارزه با ملخ در خراسان رضوی
اجرای عملیات مبارزه با ملخ در خراسان رضوی

به گزارش گیاهپزشکی ایران (ippn.ir) و به نقل از قدس آنلاین، محمد سمیعی  مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: عملیات مبارزه با ملخ در استان آغاز شد. وی به فراهم شدن شرایط آب و هوایی و خروج پوره های ملخ از کپسول های تخم در کانون های سطح استان اشاره و اظهار […]

به گزارش گیاهپزشکی ایران (ippn.ir) و به نقل از قدس آنلاین، محمد سمیعی  مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: عملیات مبارزه با ملخ در استان آغاز شد.
وی به فراهم شدن شرایط آب و هوایی و خروج پوره های ملخ از کپسول های تخم در کانون های سطح استان اشاره و اظهار کرد: کارشناسان حفظ نباتات در شهرستان ها به طور مرتب از کانون های ملخ بازدید و در صورت تخلیه کامل کپسول های ملخ اقدام به مبارزه خواهند نمود.
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: سال گذشته در سطحی بیش از ۲۰ هزار هکتار مبارزه بر علیه این آفت انجام شد.

سمیعی افزود: تا کنون در سال زراعی جاری در سطح بیش از ۲۰ هزار هکتار در شهرستان های سرخس، کلات، خواف، تربت جام، تربت حیدریه، درگز، جغتای، تایباد و گناباد مبارزه صورت گرفته است
سمیعی افزود: عمده ملخ های قابل مبارزه در استان شامل ملخ مراکشی، ایتالیایی، شاخک بلند و چندگونه بومی هستند.
برای مبارزه با ملخ از دستگاه های سمپاش توربولاین، محلول پاش و دستگاه ULV پاش استفاده می شود.
وی بیان کرد: مبارزه با ملخ به دلیل اینکه جزو آفات عمومی محسوب می شود توسط بخش دولتی انجام می گیرد. در سال جاری نیز از ابتدای فروردین ماه مبارزه آغاز گردیده و همچنان به صورت لکه ای ادامه دارد.

 

لینک کوتاه خبر: http://goo.gl/nyGxu4