مگس‌های سفید تابستان امسال هم مهمان تهرانی‌ها هستند
مگس‌های سفید تابستان امسال هم مهمان تهرانی‌ها هستند

رییس اداره محیط زیست شهر تهران در مورد وضعیت مگس‌های سفید در پایتخت با شروع فصل گرما گفت: تابستان امسال هم شاهد حضور سفیدبالک‌ها خواهیم بود. به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد حسین بازگیر با ایسنا با اشاره به اینکه این گونه حشرات عموماً از آفات مزارع کشاورزی و سم‌پاشی‌های بی‌رویه برای مبارزه با آفت به […]

رییس اداره محیط زیست شهر تهران در مورد وضعیت مگس‌های سفید در پایتخت با شروع فصل گرما گفت: تابستان امسال هم شاهد حضور سفیدبالک‌ها خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد حسین بازگیر با ایسنا با اشاره به اینکه این گونه حشرات عموماً از آفات مزارع کشاورزی و سم‌پاشی‌های بی‌رویه برای مبارزه با آفت به وجود می‌آیند، افزود: برای شناسایی و کاهش این گونه حشرات مزاحم اقدامات و پژوهش‌های علمی صورت گرفته و روش‌های مؤثری برای مبارزه با افزایش جمعیت مگس‌های سفید به کار گرفته شده است.

وی از جمله اقدامات برای از بین بردن سفید بالک‌ها را شست‌وشوی درختان و تجهیز درختان به برچسب‌های زردرنگ عنوان کرد و گفت: متأسفانه با همه این اقدامات هنوز ریشه‌کن نشده‌اند و امسال با همین گونه حشرات مواجه خواهیم بود، اما با توجه به اینکه، نمایشگرهایی را که شناساگر این حشرات هستند دنبال کرده و با توجه به اقداماتی که انجام شده امیدواریم امسال شاهد حضور کمتر این حشرات باشیم.

 

لینک کوتاه خبر: http://goo.gl/iH9KTm