سه شنبه, ۲۸ فروردین ۱۴۰۳
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, تهران  »   مگس‌های سفید همچنان مهمان پایتخت نشینان هستند
6 تیر 1395 , ساعت 14:31

رئیس اداره محیط زیست تهران:

مگس‌های سفید همچنان مهمان پایتخت نشینان هستند

رئیس اداره محیط زیست تهران در مورد وضعیت مگس های سفید در پایتخت با شروع فصل گرما گفت:‌ تابستان امسال هم شاهد حضور سفید بالکها در پایتخت خواهیم بود.

رئیس اداره محیط زیست تهران در مورد وضعیت مگس های سفید در پایتخت با شروع فصل گرما گفت:‌ تابستان امسال هم شاهد حضور سفید بالکها در پایتخت خواهیم بود.

محمد حسین بازگیر با اشاره به اینکه اینگونه حشرات عمدتا از آفات مزارع کشاورزی و سمپاشی های بی رویه برای مبارزه با آفات بوجود می آیند افزود: برای شناسایی و کاهش اینگونه حشرات مزاحم اقدامات و پژوهش‌های علمی زیادی صورت گرفته تا جایی که سال گذشته کارگروه مبارزه با این آفات با همکاری شهرداری تهران، محیط زیست و جهاد کشاورزی تشکیل شده است.
وی با اشاره به عملکرد کارگروه مبارزه با مگس های سفید ادامه داد: روش های مبارزه با طغیان این حشرات که باعث مزاحمت در محیط های شهری می شوند موسسه دفع حشرات است و با کارهای تخصصی که در این زمینه صورت گرفته در نظر داریم برای همیشه این موجودات مزاحم را از بین ببریم.
بازگیر با توجه به اقدامات صورت گرفته از سوی شهرداری برای از بین بردن این حشرات اظهار داشت: با توجه به اینکه شهرداری متولی اجرای فضای سبز است تاکنون کارهای موثری برای جلوگیری از پیشرفت سفید بالکها انجام داده که نصب نوارچسب های زرد رنگ بر روی درختان سطح شهر نشان از این است که سفیدبالکها در کدام منطقه بیشتر هستند.
رئیس محیط زیست شهر تهران ادامه داد: استفاده از سموم و روش های شیمیایی و شستشو با شوینده‌های زیاد میسر نیست چراکه در محیط شهری هستیم و سلامت شهروندان را تهدید می کند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم با همکاری کارگروه سفیدبالکها و تقویت اقدامات عملی بتوانیم این موجودات ریز را در مقایسه با سال گذشته کنترل کنیم.

لینک کوتاه خبر: http://goo.gl/Ofo8yw

خبرگزاری صدا و سیما

مطالب مرتبط

دســـتورالعمـل اجرایی "مـدیریت تلفیقی آفات سبزی و جالیز در گلخانه" توســـط دفتر پیش آگاهی سازمان حفظ نباتات با همکاری محققین موسـسه تحقیقات گیاهپزشـکی تهیه و تـدوین گردید. در سالهای اخیر، ...
طرح مبارزه بیولوژیک کنترل آفات در گلخانه‌های استان آغاز شده است. مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان اصفهان در بازدید از گلخانه‌های بیولوژیک این شهرستان فلاورجان با اشاره به اینکه ...
از سال ۹۳ تهران مهمان ناخوانده‌ای داشت که هر روز شهروندان را به مرز کلافگی می‌رساند. جمعیت سفید بالک در سطح شهر تهران طغیان پیدا کرده بود و از مهمترین دلایل آن میتوان ...
تهران این روزهای میزبان مهمانان زیبا و کوچکی است که سال‌ها از آنها خبری نبود. از اواخر هفته گذشته سطح شهر تهران پر از پروانه شد، پروانه‌هایی که به خاطر تغییر دوره‌های بارشی ...
No Thoughts on مگس‌های سفید همچنان مهمان پایتخت نشینان هستند

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها

  • <div id="div_eRasanehTrustseal_82516"></div>
    <script src="https://trustseal.e-rasaneh.ir/trustseal.js"></script>
    <script>eRasaneh_Trustseal(82516, true);</script>