پنجشنبه, ۱۰ مهر ۱۳۹۹
»   آذربایجان غربی, اخبار, اخبار ایران, استان ها  »   آغاز سمپاشی ها علیه کرم خوشه‌خوار انگور در آذربایجان غربی
۹ تیر ۱۳۹۵ , ساعت ۱۰:۴۷

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی آذربایجان غربی خبر داد:

آغاز سمپاشی ها علیه کرم خوشه‌خوار انگور در آذربایجان غربی

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: باغات ارومیه علیه کرم خوشه‌خوار سمپاشی شدند.

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: باغات ارومیه علیه کرم خوشه‌خوار سمپاشی شدند.

به گزارش گیاهپزشکی ایران (ippn.ir) و به نقل از فارس، حسن پاشازاده  اظهار داشت: هر ساله با آغاز فصل کشاورزی هشدارهای لازم به کشاورزان برای سمپاشی و مبارزه با انواع بیماری محصولات کشاورزی به کشاورزان و باغداران استان ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه هر ساله به منظور مبارزه با آفت کرم خوشه‌خوار انگور در استان سمپاشی می‌شود، تصریح کرد: برای مبارزه با این آفت نیز امسال هشدارهای لازم به کشاورزان ارائه شد.

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: مبارزه با این آفت از چهارم تیر در استان آذربایجان غربی شروع شده و براساس موقعیت و آب و هوای منطقه، تا ۱۹ تیرماه ادامه خواهد داشت.

این مسؤول با بیان اینکه در این خصوص سموم مورد استفاده نیز برای کشاورزان پیشنهاد شده است، اعلام کرد: لازم است تا کشاورزان از خرید سموم از مجاری خارج از شبکه خودداری کنند.

پاشازاده با بیان اینکه کلینیک‌های گیاه‌پزشکی نیز در استان برای راهنمایی در این خصوص آماده هستند، خاطرشان کرد: اجرای چنین اقداماتی در راستای بهبود کیفیت تولید انجام می‌گیرد.

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی آذربایجان غربی اظهار داشت: در صورت بروز بارندگی پس از سمپاشی، لازم است تا کشاورزان بار دیگر باغات خود را علیه این بیماری سمپاشی کنند.

این مسؤول ادامه داد: در صورتی که کشاورزان به هشدارها و توصیه‌های جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی توجه کنند، شاهد تولید محصولات با کیفیت و افزایش میزان تولید نسبت به واحد سطح را شاهد خواهیم بود.

 

لینک کوتاه خبر: http://goo.gl/SxPZbn

خبرگزاری فارس

مطالب مرتبط

رئیس سازمان حفظ نباتات با اشاره به اینکه مصرف بی رویه سم در کشور به حداقل رسیده است، گفت: به ازای هر کیلوگرم محصولی که در کشور تولید می‌شود حدود ۰.۳۵ گرم سم ...
ملخ‌ها دارند می‌آیند؛ پرشتاب، عظیم و به شدت گرسنه! اما آیا این نخستین‌بار است که شاهد هجوم ملخ‌ها به ایران هستیم؟ آیا یگانه راهِ مقابله با ملخ‌ها سمپاشی است؟ و آیا سمپاشی، ...
سمپاشی پیش بهاره موجب کاهش جمعیت آفات و افزایش تولید محصولات کشاورزی می‌شود. مدیر حفظ نباتات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی کردستان، با بیان این مطلب اظهار داشت: کشاورزان و ...
معاون آموزش مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی گلستان گفت: باور عمومی نبستا اشتباهی نسبت به مصرف سم در جامعه ما وجود دارد و کلا مصرف سم را مضر می دانند در حالی که ...
  • آخرین مطالب

  • برچسب ها