چهارشنبه, ۲۸ مهر ۱۴۰۰
»   آذربایجان غربی, اخبار, اخبار ایران, استان ها  »   آغاز سمپاشی ها علیه کرم خوشه‌خوار انگور در آذربایجان غربی
۹ تیر ۱۳۹۵ , ساعت ۱۰:۴۷

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی آذربایجان غربی خبر داد:

آغاز سمپاشی ها علیه کرم خوشه‌خوار انگور در آذربایجان غربی

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: باغات ارومیه علیه کرم خوشه‌خوار سمپاشی شدند.

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: باغات ارومیه علیه کرم خوشه‌خوار سمپاشی شدند.

به گزارش گیاهپزشکی ایران (ippn.ir) و به نقل از فارس، حسن پاشازاده  اظهار داشت: هر ساله با آغاز فصل کشاورزی هشدارهای لازم به کشاورزان برای سمپاشی و مبارزه با انواع بیماری محصولات کشاورزی به کشاورزان و باغداران استان ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه هر ساله به منظور مبارزه با آفت کرم خوشه‌خوار انگور در استان سمپاشی می‌شود، تصریح کرد: برای مبارزه با این آفت نیز امسال هشدارهای لازم به کشاورزان ارائه شد.

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: مبارزه با این آفت از چهارم تیر در استان آذربایجان غربی شروع شده و براساس موقعیت و آب و هوای منطقه، تا ۱۹ تیرماه ادامه خواهد داشت.

این مسؤول با بیان اینکه در این خصوص سموم مورد استفاده نیز برای کشاورزان پیشنهاد شده است، اعلام کرد: لازم است تا کشاورزان از خرید سموم از مجاری خارج از شبکه خودداری کنند.

پاشازاده با بیان اینکه کلینیک‌های گیاه‌پزشکی نیز در استان برای راهنمایی در این خصوص آماده هستند، خاطرشان کرد: اجرای چنین اقداماتی در راستای بهبود کیفیت تولید انجام می‌گیرد.

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی آذربایجان غربی اظهار داشت: در صورت بروز بارندگی پس از سمپاشی، لازم است تا کشاورزان بار دیگر باغات خود را علیه این بیماری سمپاشی کنند.

این مسؤول ادامه داد: در صورتی که کشاورزان به هشدارها و توصیه‌های جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی توجه کنند، شاهد تولید محصولات با کیفیت و افزایش میزان تولید نسبت به واحد سطح را شاهد خواهیم بود.

 

لینک کوتاه خبر: http://goo.gl/SxPZbn

خبرگزاری فارس

مطالب مرتبط

برخی از کشاورزان استان گلستان می‌گویند سموم کشاورزی که در مزارع خود استفاده کرده اند، بی اثر بوده اند. آنها علت را بی کیفیتی سموم می‌دانند. ....
مدیر جهاد کشاورزی جویبار گفت: متوسط مصرف آفت کش ها در این شهرستان کمتر از میانگین مصرف دنیا و کشور است که در حدود 4 دهم گرم به ازای هر کیلوگرم محصول است....
مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی گلستان گفت: کک کلزا نام آفتی است که این روز‌ها مزارع کلزا را تهدید می‌کند و اگر کشاورزان مراقبت نکنند موجب بروز خسارت در مزارع کلزا می‌شود....
۱۰ میلیارد تومان تاکنون برای مبارزه با ملخ صحرایی در سال زراعی جاری از سوی ستاد بحران کشور تخصیص داده شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مدیرکل ...
0 Comments

No Comment.

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها