چهارشنبه, ۰۲ مهر ۱۳۹۹
»   اخبار, اخبار ایران, ایران  »   شستن بهترین راه برای کاهش آفت‌کش‌ها بر روی محصولات کشاورزی
۲۶ تیر ۱۳۹۵ , ساعت ۱۸:۳۵

استاد سم‌شناسی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت:

شستن بهترین راه برای کاهش آفت‌کش‌ها بر روی محصولات کشاورزی

استاد سم‌شناسی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: روش‌های مختلفی برای کاهش آفت‌کش‌ها بر روی محصولات کشاورزی وجود دارد اما بهترین راه شستن آن است.

استاد سم‌شناسی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: روش‌های مختلفی برای کاهش آفت‌کش‌ها بر روی محصولات کشاورزی وجود دارد اما بهترین راه شستن آن است.

به گزارش ایرنا، محمود قاضی خوانساری در نشست تخصصی “مواد سرطان‌زای پیرامون ما” افزود: در دنیا تعداد آفت‌کش‌ها بیش از ۵۰۰ ترکیب است که با متابولیت‌ها در مجموع هزار و ۴۰۰ ترکیب می‌شوند.

وی اظهار کرد: در ایران از ۲۴۲ سموم شیمیایی یعنی سالانه ۲۵ هزار تن مصرف می‌شود که بیش‌ترین حجم استفاده از این سموم در کشور مربوط به آفت‌کش‌ها و حشره‌کش‌ها است که انواع مختلف دارد این در حالی است که سرطان‌زا بودن آنها ثابت شده است.

وی تاکید کرد: باقی‌مانده آفت‌کش‌ها بر روی مواد غذایی می‌تواند سمیت حاد ایجاد کند بنابر این استفاده صحیح از آنها بسیار حایز اهمیت است.

وی با بیان این که عوامل محیطی، سبک زندگی، شغل و حتی مصرف داروها می‌تواند موجب بروز سرطان‌های مختلف شود، گفت: مثلا در اردبیل سرطان معده و در گنبد و گرگان سرطان مری شایع است که به دنبال بررسی علت آن هستند البته زمان‌بر است.

قاضی خوانساری ادامه داد: در تحقیقاتی که ۵۰ سال گذشته انجام شد ارتباط مستقیمی بین حشره‌کش‌ها و سرطان پوست و ریه مشاهده کردند که برای جلوگیری از بروز انواع سرطان‌ها باید نظارت کاملی بر روی نحوه استفاده و نوع سموم شیمیایی اعمال شود که فقط با همکاری تمام نهادهای مرتبط امکان‌پذیر است.

وی افزود: بعد از نظارت وارد مرحله کنترل می‌شویم که نیاز به آموزش و فرهنگ‌سازی دارد، بعد از کنترل به مرحله سنجش و پایش می‌رسیم که اکنون وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به عنوان متولی سلامت در جامعه ۱۰۰ ماده شیمیایی را پایش و اندازه‌گیری می‌کند در حالی که بیش از ۲۰۰ ماده شیمیایی داریم بنابراین باید پایش‌ها گسترش یابد.

نشست تخصصی “مواد سرطان‌زای پیرامون ما” با هدف ارتقای دانش عمومی و تخصصی مخاطبان درباره آلاینده‌های زیست محیطی و عادات و رفتارهای زیستی که موجب افزایش ریسک بروز سرطان می‌شوند، توسط انجمن علمی مواد جهش‌زای زیست محیطی ایران و با مشارکت سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.

بررسی اپیدمیولوژی سرطان در ایران و ارتباط آن با مواجهه با عوامل مختلف از جمله محصولات دستکاری شده ژنتیکی، آلاینده‌های سرطان‌زای هوا، عوامل مختل‌کننده سیستم اندوکراین، آفت‌کش‌ها، فلزات سنگین، تلفن همراه و امواج الکترومغناطیس، آلاینده‌های نوین آب، آلاینده‌های مواد غذایی و نقش عوامل ژنتیکی در بروز سرطان و همچنین سنجش و پایش آلاینده‌های سرطان‌زای محیط زیستی از مهم‌ترین محورهای این همایش است.

 

لینک کوتاه خبر: http://goo.gl/fI9Y5C

خبرگزاری ایرنا

مطالب مرتبط

مدیرکل استاندارد یزد گفت: امسال با صدور پنج مورد مجوز برای محصولات سالم در مجموعه بخش کشاورزی استان در مجموع تعداد گواهی‌های صادره به ۱۱ مورد رسید.مدیر کل اداره استاندارد استان یزد از ...
رئیس گروه محیط زیست و سلامت غذای سازمان جهادکشاورزی استان گفت: متقاضیان تولید محصولات گواهی شده در سامانه «صدور نشان حد مجاز آلاینده‌ها» ثبت‌نام کنند. سهیل نصرتی با ...
مدیرکل جهاد کشاورزی استان تهران گفت: جهت برآورد کاهش بقایای سموم و کودهای شیمیایی در محصولات کشاورزی نمونه‌برداری از مزارع و میادین جهت اعطای کد ۱۸ رقمی به محصولات انجام می‌شود....
دهه هاي اخير ، روشهای کنترل طبیعی آفات ،جای سموم مضر کشاورزی را گرفته است. طبق استاندارد های جهانی، امروزه در دنیای کشاورزی مدرن دیگر جایی برای سموم زراعی وجود ...
  • آخرین مطالب

  • برچسب ها