شنبه, ۰۴ آذر ۱۴۰۲
»   اخبار, اخبار ایران, اردبیل, استان ها  »   وزارت جهاد کشاورزی جلوی ورود بذرهای آلوده را بگیرد
29 تیر 1395 , ساعت 8:11

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

وزارت جهاد کشاورزی جلوی ورود بذرهای آلوده را بگیرد

عضو کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت جهاد کشاورزی باید از واردات بذرهای آلوده به کشور که کیفیت مناسبی نیز ندارد جلوگیری کند.

عضو کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت جهاد کشاورزی باید از واردات بذرهای آلوده به کشور که کیفیت مناسبی نیز ندارد جلوگیری کند.

رضا کریمی امروز در اردبیل اظهار کرد: به جای ورود بذرهای آلوده به کشور بهتر است از ظرفیت تولید بذر در کشور حمایت جدی انجام شود تا در سال اقتصادمقاومتی، اقدام و عمل تولید داخلی مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: از ورود بذرهای آلوده به کشور که کیفیت مناسبی هم ندارند باید جلوگیری شود و در عِوَض بذرهای اصلاح شده در داخل تولید شوند.

عضو کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت جهاد کشاورزی باید از واردات بذرهای آلوده به کشور که کیفیت مناسبی نیز ندارد جلوگیری کند.

کریمی بیان کرد: ظرفیت‌های خوبی در حوزه مقاومت در برابر آفات و بیماری‌ها داشته باشند، در این زمینه باید تحقیقات بذرها به صورت کامل و جامع انجام شود.

وی افزود: مدیریت منابع آب کشاورزی برای ۱۰۰ هزار هکتار دشت اردبیل که تاکنون اقدام لازم و مؤثر برای چهار شهرستان اردبیل، نمین، نیر و سرعین نشده است و در این خصوص نیازمند اقدام جدی هستیم.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: از وزیر جهاد درخواست کردیم، بخشنامه‌ای را که برای حذف پنج بخش تحقیقاتی صادر شده بود را ملغی اعلام کند.

کریمی ادامه داد: ضرورت دارد فعالیت این مراکز هم ادامه یابد و هم بودجه آنها افزایش پیدا کند.

وی یادآور شد: از وزیر جهاد کشاورزی خواستیم نسبت به پرداخت یارانه سیب‌زمینی‌کاران و همچنین مطالبه گندم‌کاران به خصوص اردبیل اقدام مؤثر و سریع انجام داده و اقدام لازم را انجام و این پرداختی‌ها را به موقع انجام دهد.

عضو کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی ضرروت پرداخت سریع خسارت به باغداران استان به خصوص باغداران مشگین‌شهر را از دیگر تصمیمات این کمیسیون اعلام کرد.

کریمی در پایان سخنان خود گفت: چابک‌سازی وزارت جهاد از مواردی است که در جلسه اخیر مطرح شد و در این خصوص از وزیر خواستیم بخش‌های موازی در وزارت جهاد که موجب کند شدن فرآیند خدمت‌رسانی می‌شود را یا ادغام و یا اینکه حذف کنند.

 

لینک کوتاه خبر: http://goo.gl/fi21Rr

مطالب مرتبط

هشتمین نمایشگاه تخصصی نهاده‌های کشاورزی تهران (AGRICULTECH 2022) از ۲۸ دی ‌ماه الی ۱ بهمن‌ماه ۱۴۰۰ به مدت ۴ روز از ساعت ۱۴:۰۰ تا ۲۰:۰۰ در مجتمع نمایشگاهی بوستان گفتگو در تهران برگزار ...
«خزانه جهانی بذر اِسوالبارد» (Svalbard Global Seed Vault) نام یک تأسیسات زیرزمینی در مجمع‌الجزایر اِسوالبارد نروژ و در نزدیکی قطب شمال است که با هدف حفاظت از گونه‌های مختلف بذر کشاورزی در جهان ...
رییس موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران پس از سال ها تلاش و آزمون های بین المللی توانست به جمع کشورهای صادر ...
امروز سه شنبه در پنجمین جشنواره معرفی ارقام گیاهی در محل سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، ۴۹ رقم جدید زراعی و باغی معرفی شد و ۳۰‌ نفر محقق و کشاورز در بخش ...
No Thoughts on وزارت جهاد کشاورزی جلوی ورود بذرهای آلوده را بگیرد

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها

  • <div id="div_eRasanehTrustseal_82516"></div>
    <script src="https://trustseal.e-rasaneh.ir/trustseal.js"></script>
    <script>eRasaneh_Trustseal(82516, true);</script>