چهارشنبه, ۱۲ آذر ۱۳۹۹
»   اخبار, جهان  »   ثبت و عرضه حشره کش زیستی جدید در آمریکا
۲۲ مرداد ۱۳۹۵ , ساعت ۱۰:۵۳

ثبت و عرضه حشره کش زیستی جدید در آمریکا

 

شرکت BioWorks که تولیدکننده آفت کش ها و کودهای زیستی است اعلام کرده که حشره کش جدید این شرکت که حشره کش ارگانیک و قارچی است در ایالات متحده به ثبت رسید.

حشره کش زیستی جدید با نام  Mycotrol ESO که برمبنای استرین GHA قارچ Beauveria bassiana است از بالاترین غلظت اسپورهای قارچ برخوردار بوده و بر علیه مگس های سفید، تریپس ها، شته ها و بسیاری دیگر از حشرات موثر است و می تواند برعلیه حشرات بالغ یا نابالغ به کار گرفته شود. در عین حال با بسیاری از حشرات مفید سازگار است.

حشره کش دارای دوره کارنس (PHI) صفر روز و دوره ممنوعیت ورود (REI) 4 ساعت بوده می تواند در گلخانه ها، نهالستان ها، چمن، سبزیجات و فضای سبز و فضاهای درونی به کار رود.  محدودیتی از جهت تعداد دفعات مصرف در طول فصل ندارد و  همچنین می تواند به تنهایی یا در اختلاط با دیگر حشره کش ها و یا در تناوب با آنها به کار رود.

به اظهار مدیر بازاریابی و فروش شرکت BioWorks، کشاورزان با استفاده از این حشره کش ارگانیک می توانند بسیاری از آفات مزاحم و معضل آفرین را کنترل کنند و از این جهت راه حلی مهم برای مشکلات آنان با آفات خواهد بود.

 

 

لینک کوتاه خبر: http://goo.gl/DPS0ss

 

مطالب مرتبط

  شرکت آمریکایی Marrone Bio Innovations که قبلا با تولید و عرضه قارچکش زیستی Regalia در سطح جهان شناخته شده است درصدد است تا محصولات جدید خود را در بازارهای خارج از ایالات متحده عرضه کند. این ...
بعد از 11 سال تحقیق شرکت وستارون از سازمان غذا و داروی آمریکا چراغ سبز برای ارایه آفت کش های طبیعی خود به بازار را گرفت، آفت کش های بسیار موثری که برای انسان، پرندگان، ...
  • آخرین مطالب

  • برچسب ها