سه شنبه, ۰۶ فروردین ۱۳۹۸
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, تهران  »   سفید بالک‌ها عامل انتقال بیماری نیستند/ منتظر ارائه راهکارهای جهاد کشاورزی هستیم
۵ شهریور ۱۳۹۵ , ساعت ۱۲:۳۹

رئیس اداره محیط زیست شهر تهران:

سفید بالک‌ها عامل انتقال بیماری نیستند/ منتظر ارائه راهکارهای جهاد کشاورزی هستیم

رئیس اداره محیط زیست شهر تهران با بیان اینکه سفید بالک‌ها یا مگس‌های سفید عامل انتقال بیماری نیستند، گفت: وزارت جهاد کشاورزی موظف شده است راهکارهای مقابله با سفید بالک‌ها را ارائه دهد که تاکنون منتظر ارائه این راهکارها هستیم.

 

رئیس اداره محیط زیست شهر تهران با بیان اینکه سفید بالک‌ها یا مگس‌های سفید عامل انتقال بیماری نیستند، گفت: وزارت جهاد کشاورزی موظف شده است راهکارهای مقابله با سفید بالک‌ها را ارائه دهد که تاکنون منتظر ارائه این راهکارها هستیم.

محمد حسین بازگیر گفت: در ماه‌های اخیر شاهد افزایش سفید بالک‌ها در شهر تهران بودیم این در حالی است که تعداد آنها نسبت به سال گذشته کاهش داشته اشت.

وی ادامه داد: همانگونه که پیش از این گفته شده بود مقابله با سفید بالک‌ها راهکارهای خاص خود را می‌طلبد چرا که امکان استفاده از روش‌های شیمیایی به جهت حفظ سلامت شهروندان امکان پذیر نیست.

رئیس اداره محیط زیست شهر تهران تصریح کرد: هم اکنون شهرداری راههایی مانند شستشو با موادی که ‌آسیب کمتری را به دنبال داشته باشند را در دستور کار خود قرار داده است که تاحدودی نیز موثر واقع شده همچنین نوارهای زرد رنگی بر روی درختان نصب شده که با مطالعه آن می‌توان حجم و نوع سفید بالک‌ها را تشخیص داد.

وی افزود: در جلساتی که در این مورد داشتیم وزارت جهاد کشاورزی موظف شده است تا با مطالعه بر روی این حشره نوع آن، مدت عمر و راههای مقابله با این حشره را بررسی کند و راهکارهای عملیاتی مقابله با افزایش آن را ارائه دهد این طرح از سال گذشته آغاز شده بود و ما هم اکنون منتظر هستیم راهکارهای عملیاتی از سوی وزارت جهاد کشاورزی اعلام شود تاکنون اعلام نشده است.

وی تصریح کرد: مدت زمان یک سال برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده بود که امیدواریم به زودی شاهد ارائه این راهکارها باشیم.

بازگیر ادامه داد: براساس تحقیقات صورت گرفته و اعلام وزارت بهداشت سفید بالک‌ها عامل بیماری و ناقل بیماری نیستند اما به هر حال به عنوان یک موجود خارجی وجود آنها در سطح شهر باعث ناراحتی روانی برای شهروندان شده است.

بازگیر افزود: امیدوارم تا ارائه این راهکارها از سوی وزارت جهاد کشاورزی، شهرداری با اقدامات موثر خود از افزایش با افزایش این حشره در سطح شهر مقابله کند.

 

لینک کوتاه خبر: http://goo.gl/dwleQL

خبرگزاری فارس

برچسب های گیاهپزشکی ایران

سفیدبالک‌ هایی که هر سال تابستان شهروندان را در بسیاری از نقاط تهران با مشکل روبرو می کردند، امسال نیامدند. تابستان از سال 93 علاوه بر هندوانه و گرما و تعطیلات، همراه دیگری هم داشت، مگس‌ ...
نشست تحصصی شبكه مراقبت از آفت سفيدبالك توت با حضور فرخي معاون بخش تحقيقات كنترل بيولوژيك مؤسسه تحقيقات گياه‌پزشكي كشور، شهاب منظري محقق و عضو هيئت‌علمي بخش تحقيقات رده‌بندي حشرات، يونسي مسئول گياه‌پزشكي سازمان بوستان‌ها ...
معاون وزیر جهاد گفت: علت افزایش آفت مگس سفید در سطح شهر کاشت درخت توت است که میزبان خوبی برای تغذیه این ‌آفت به شمار می‌رود و بهترین گونه‌های گیاهی برای تصفیه آلایندگی هوا در ...
فرماندار تهران با تاکید بر رفع طغیان سفید بالک‌ها تا ۲ هفته آینده از سوزاندن برگ‌های پاییزی برای جلوگیری از زاد و ولد این حشرات در سال آینده خبر داد. عیسی فرهادی؛ فرماندار تهران درباره اقدامات ...