مبارزه با آفات در بیش از یک هزار باغات گالیکش انجام شد
مبارزه با آفات در بیش از یک هزار باغات گالیکش انجام شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گالیکش گفت: با توجه به خسارت آفات و بیماری ها به محصولات باغی مبارزه با آفات و بیماری های محصولات باغی در سطح یک هزار ۱۰۰ هکتار از باغات شهرستان در شش ماه نخست سال جاری انجام شد. حبیب اله زارع ضمن اعلام اعلام این خبر افزود: درسال جاری مبارزه با […]

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گالیکش گفت: با توجه به خسارت آفات و بیماری ها به محصولات باغی مبارزه با آفات و بیماری های محصولات باغی در سطح یک هزار ۱۰۰ هکتار از باغات شهرستان در شش ماه نخست سال جاری انجام شد.

حبیب اله زارع ضمن اعلام اعلام این خبر افزود: درسال جاری مبارزه با شانکر باکتریایی و لکه غربالی هسته دارها، لکه سیاه سیب، کرم خراط دانه دارها، آنتراکنوز گردو، پسیل زیتون و آفات برگخوار و جوانه خوار در باغات شهرستان به صورت زراعی (سمپاشی) و مکانیکی (اصلاح و کندن برگ های آلوده) صورت گرفته است.
زارع با اشاره به اینکه امسال به علت بارندگی های پی درپی شرایط برای بروز و رشد آفات وبیماری ها بسیار مساعد بود افزود: با ایجاد شبکه مراقبت و پیش آگاهی در سطح ۴۸۷ هکتار از باغات واطلاع رسانی بموقع توانستیم سال خوبی را از لحاظ مبارزه با آفات و بیماری ها پشت سر بگذاریم و شاهد کاهش سطح الودگی باغات باشیم.
وی گفت: بهترین راهکار مقابله با آفات، اجرای دقیق دستوالعمل های قرنطینه ای است تا شاهد ورود آفات و بیماری ها به باغات و مزارع کشور نباشیم.
در شهرستان گالیکش بالغ بریک هزار ۴۰۰ هکتار از انواع باغات میوه وجود دارد.

 

لینک کوتاه خبر: https://goo.gl/9TjgSA