جمعه, ۰۴ اسفند ۱۴۰۲
»   اخبار, ایران  »   اجرای طرح ساماندهی فروشگاه های سموم غیر مجاز
18 اردیبهشت 1395 , ساعت 10:14

معاون سازمان حفظ نباتات اعلام کرد:

اجرای طرح ساماندهی فروشگاه های سموم غیر مجاز

معاون سازمان حفظ نباتات گفت:اکنون ساماندهی دو هزار فروشگاه سموم غیر مجاز باقی مانده توسط سازمان نظام مهندسی و حفظ نباتات در دستور کار است.

یحیی ابطالی معاون سازمان حفظ نباتات در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به فروشگاه های سموم غیر مجاز اظهار داشت: براساس آمارهای موجود تا پایان سال ۹۳، حدود ۳هزار و ۵۰۰ فروشگاه سموم غیرمجازدر سطح کشور مشغول فعالیت بودند که خوشبختانه با همکاری سازمان نظام مهندسی تا اسفند ماه سال گذشته ۵۰ درصد این فروشگاه ها تعیین تکلیف شدند.
وی با اشاره به  ۲ هزار فروشگاه  سموم غیر مجاز گفت: در روزهای پایانی سال گذشته، تفاهم نامه ای با پلیس اماکن ناجا منعقد کرده ایم که اگر کارشناسان سازمان نظام مهندسی یا حفظ نباتات در فروشگاه ها باعرضه سموم قاچاق و تاریخ گذشته مواجه شدند از طریق نیروی انتظامی برخورد کنند.
معاون فنی سازمان حفظ نباتات افزود: براساس تفاهم نامه سازمان حفظ نباتات و نیروی انتظامی اگر فروشگاهی نتواند با ما همکاری کند و به فروشگاه مجاز بپوندد با آن برخورد خواهد شد.
ابطالی ادامه داد: اکنون ساماندهی دو هزار فروشگاه سموم غیر مجاز باقی مانده توسط سازمان نظام مهندسی و حفظ نباتات در دستور کار است چرا که این ساماندهی تاثیر بسزایی در سلامت محصول دارد.
 معاون سازمان حفظ نباتات بیان کرد: انجمن توزیع کنندگان سموم قرار است تا خرداد ماه سال جاری تشکیل شود و می توان گفت که با تشکیل این انجمن ردیابی سموم غیر مجاز  و قاچاق به راحتی امکان پذیر است.
منبع: باشگاه خبرگزاران جوان

مطالب مرتبط

یحیی ابطالی معاون فنی سازمان حفظ نباتات با اشاره به وضعیت ساماندهی سموم اظهار داشت: سالانه از 10 هزار تن تکنیکال سم، 25 الی 27 هزار تن ماده مؤثره در داخل و مابقی در سبد ...
وزیر جهاد کشاورزی از ممنوعیت مصرف ۱۰۸۲ فقره کود وارداتی یا تولیدی در مزارع کشور خبر داد. مهندس محمود حجتی روز یکشنبه در مجمع ملی سلامت که با حضور رئیس‌جمهور و برخی از وزرا در مرکز ...
در راستای ساماندهی پسماندهای کشاورزی با موافقت فروشندگان سموم کشاورزی در شهرستان البرز، اتحادیه امور صنفی فروشندگان سموم در این شهرستان تشکیل خواهد شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، در جلسه تشکیل هیئت موسس اتحادیه ...
  محمود حجتی دیروز یک‌شنبه روز پرترافیکی را پشت سر گذاشته است. از سویی پیش از ظهر امروز در سازمان تحقیقات به مناسبت هفته پژوهش به تقدیر از نمونه‌های حوزه پژوهش کشاورزی پرداخت و از سوی ...
No Thoughts on اجرای طرح ساماندهی فروشگاه های سموم غیر مجاز

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها

  • <div id="div_eRasanehTrustseal_82516"></div>
    <script src="https://trustseal.e-rasaneh.ir/trustseal.js"></script>
    <script>eRasaneh_Trustseal(82516, true);</script>