چهارشنبه, ۲۹ فروردین ۱۴۰۳
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, سمنان  »   دریافت پروانه نشان حد مجاز آلاینده‌ها توسط بانوی باغدار آرادانی
10 اسفند 1399 , ساعت 11:09

دریافت پروانه نشان حد مجاز آلاینده‌ها توسط بانوی باغدار آرادانی

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آرادان از کسب نخستین گواهی کاربرد نشان حد مجاز آلاینده‌ها در محصولات کشاورزی از سازمان ملی استاندارد توسط یکی از بانوان تولیدکننده انار این شهرستان خبر داد.

امیرحسین شاه‌حسینی گفت: این مهم با کمک و راهنمایی کارشناسان واحد ترویج مدیرت جهاد کشاورزی شهرستان آرادان انجام شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح ترویج فرهنگ تولید و مصرف محصول گواهی‌شده و استاندارد با تأکید بر توان‌افزایی جوامع محلی گفت: برای نخستین بار در حوزه زنان روستایی، سپیده عسگری باغدار انار روستای کند قلی خان در شهرستان آرادان موفق به دریافت پروانه کاربرد ایشان حد مجاز آلاینده‌ها در محصولات کشاورزی شد.

وی افزود: در این باغ نکات فنی از جمله مدیریت تلفیقی آفات و بیماری‌ها (استفاده از تله‌ فرمونی و تله نوری، دستگاه‌های پرچم‌زدای انار)، کاهش مصرف نهادهای شیمیایی و افزایش مصرف مواد آلی و زیستی را مطابق با دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی اداره کل استاندارد و با نظارت کارشناسان زنان روستایی و مدیر کنترل کیفی رعایت شده است.

شاه‌حسینی با اشاره به اینکه در تولید محصول سالم حد مجاز کود و سموم کشاورزی استفاده می‌شود اضافه کرد: این طرح با رویکرد آموزش و ترویج تولید و مصرف محصولات کشاورزی استاندارد و گواهی‌شده با محوریت اجرایی دستورالعمل حد مجاز آلاینده‌ها در محصولات کشاورزی جلوگیری از سوءمصرف سموم شیمیایی و مدیریت منابع آب ‌وخاک انجام شد.

وی گفت: صدور پروانه کاربرد علامت استاندارد مجاز به منظور افزایش کیفیت و سلامت محصول انار صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه زنان روستایی در توسعه بخش کشاورزی نقش کلیدی دارند تصریح کرد: زمینه ترویج فرهنگ تولید محصول استاندارد و گواهی‌شده و اجرای عملیات خوب کشاورزی برای زنان روستایی و عشایری فراهم‌شده است و مهم‌ترین بخش برنامه توانمندسازی برنامه بانوان روستایی در ایجاد سایت‌های محصول سالم با حد مجاز آلاینده‌ها است.

شاه‌حسینی گفت: با تداوم اجرای چنین طرح‌هایی زمینه ترویج تولید و مصرف محصولات استاندارد بیشتر فراهم‌شده و تولیدکنندگان با آموزش‌های لازم می‌توانند گام‌های بیشتری در زمینه تولید محصول استاندارد برداشته و کمک شایانی در حوزه امنیت غذایی داشته باشند.

مطالب مرتبط

طرح پیش آگاهی مدیریت تلفیقی آفت کرم گلوگاه انار برای اولین بار در فردوس اجرا شد. مدیر حفط نباتات جهاد کشاورزی استان گفت : با توجه به اینکه کرم گلوگاه ...
مدیر کل دفتر پیش آگاهی و کنترل عوامل خسارت‌زای سازمان حفظ نباتات با اشاره به خسارت سنگین آفت کرم گلوگاه انار به این محصول، تاج تراشی را یکی از ...
آفت کرم گلوگاه انار هرساله به جان انارستان‌های شهرستان ارسنجان می افتد و خسارت‌های زیادی به این باغ ها وارد می کند. این آفت به صورت ۴ تا ۵ نسل ...
طرح مدیریت تلفیقی آفات در کنترل کرم گلوگاه انار در باغ‌های شهرستان خرامه اجرا شد. زینب علی نژاد مسئول حفظ نباتات جهاد کشاورزی شهرستان خرامه گفت: امسال برای چندمین سال ...
No Thoughts on دریافت پروانه نشان حد مجاز آلاینده‌ها توسط بانوی باغدار آرادانی

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها

  • <div id="div_eRasanehTrustseal_82516"></div>
    <script src="https://trustseal.e-rasaneh.ir/trustseal.js"></script>
    <script>eRasaneh_Trustseal(82516, true);</script>