چهارشنبه, ۲۹ فروردین ۱۴۰۳
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, اصفهان  »   تبدیل 72 درصد فروشگاه‌های آفت‌کش نباتی در استان اصفهان به داروخانه گیاه‌پزشکی
11 مهر 1400 , ساعت 13:38

تبدیل ۷۲ درصد فروشگاه‌های آفت‌کش نباتی در استان اصفهان به داروخانه گیاه‌پزشکی

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان بیان کرد: 72درصد فروشگاه‌های آفت‌کش نباتی در استان اصفهان، به داروخانه گیاه‌پزشکی تبدیل وضعیت یافته‌اند.

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان بیان کرد: ۷۲درصد فروشگاه‌های آفت‌کش نباتی در استان اصفهان، به داروخانه گیاه‌پزشکی تبدیل وضعیت یافته‌اند.

مهدی تقی‌پور در جلسه هماهنگی در خصوص نظارت بر فعالیت فروشگاه‌های آفت‌کش‌های نباتی ضمن تبیین قوانین و مقررات ناظر بر فعالیت واحدهای گیاه‌پزشکی، بر لزوم نظارت دقیق و مستمر بر عملکرد داروخانه‌های گیاه‌پزشکی تاکید کرد و گفت: سلامت غذایی کشور در گرو استفاده بهینه از نهاده‌های کشاورزی و مبارزه به موقع با آفات و بیماری‌های گیاهی است و در این بین نقش داروخانه‌های گیاه‌پزشکی از طریق تامین، توصیه و عرضه آفت‌کش‌های نباتی به صورت فنی بسیار حایز اهمیت است.

وی با اشاره برنامه‌ریزی‌های دقیق توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی به منظور سازمان‌دهی و سامان‌دهی شبکه عرضه سموم کشاورزی افزود، ۷۲درصد فروشگاه‌های آفت‌کش نباتی در استان اصفهان، با دریافت مجوز مربوطه به داروخانه گیاه‌پزشکی تبدیل وضعیت یافته‌اند و رسالت اصلی این واحدهای فنی با استفاده از دانش کارشناسان دارای پروانه اشتغال معتبر، جلوگیری از مصرف بی‌رویه سموم کشاورزی است و بهره‌برداران و تولیدکنندگان می‌توانند سموم مورد نیاز خود را از طریق این واحدها که دارای تابلوی متحدالشکل در سراسر استان و کشور هستند، تامین کنند.

تقی‌پور با اشاره به تعاملات برقرار شده با فرماندهی نیروی انتظامی استان اصفهان در خصوص جلوگیری از دخالت اشخاص حقیقی و حقوقی فاقد صلاحیت و فاقد پروانه اشتغال معتبر در امور فنی و مهندسی کشاورزی اظهار داشت، قطعاً با واحدهای فاقد مجوز فعالیت در زمینه توزیع سموم دفع آفات گیاهی نیز برخورد قانونی به عمل خواهد آمد.

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان از مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی به عنوان پشتیبانان تولید در بخش کشاورزی یاد کرد و افزود سیاست کاری سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان به جای توسعه ساختار اداری، استفاده حداکثری از ظرفیت و توانمندی این مراکز برای اشاعه دانش و نظارت بر حسن اجرای قوانین و مقررات بخش کشاورزی است و از این رو با شناسایی مراکز واجد شرایط، نظارت میدانی مستمر و منسجم بر عملکرد فروشندگی‌های سموم دفع آفات گیاهی و داروخانه‌های گیاه‌پزشکی را به صورت جدی از نیمه دوم سال جاری با همکاری این مراکز انجام خواهد داد و بر اساس گزارش‌های واصله با تخلفات احتمالی برخورد خواهد کرد.

عامری سرپرست مدیریت صدور مجوزهای سازمان نیز در این نشست روش کار مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی در امر نظارت بر عملکرد واحدهای گیاه‌پزشکی استان را تشریح کرد.

شایان ذکر است؛ مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی منتخب به صورت دوره‌ای و مستمر و بر اساس فرم‌های نظارتی تدوین شده از فروشندگی‌های سموم دفع آفات گیاهی و داروخانه‌های گیاه‌پزشکی مستقر در سطح استان بازدید خواهند کرد و سازمان با بررسی گزارش‌های واصله، ضمن برخورد با تخلفات احتمالی این واحدها، نسبت به ارایه گزارش‌های نظارتی به سازمان جهادکشاورزی استان و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور اقدام خواهد کرد.

مطالب مرتبط

مدیر کل جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری در خصوص ابتلای گندمزار‌های استان به آفت زنگ زرد هشدار داد. برزگر گفت: مهم‌ترین چالش کشاورزی استان در چند هفته آینده شیوع زنگ ...
مدیرکل دفتر پیش‌آگاهی و کنترل عوامل خسارتزای سازمان حفظ نباتات کشور گفت: با همکاری مشترک سازمان حفظ نباتات و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، صدور نسخه گیاهپزشکی الکترونیکی از طریق سامانه ...
قرص سمی برنج با ترکیب فسفید آلومینیوم، هیچ‌گونه مجوز توزیع ندارد و فروش آن پیگرد قانونی دارد. معاون رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: توزیع و خرید و ...
بیش از ۹۰ فروشندگی عرضه نهاده‌های کشاورزی در قائم شهر پایش شد. مدیر جهاد کشاورزی قائم شهر با اشاره به پایش ۹۶ فروشگاه سموم نباتی کشاورزی در این شهرستان، گفت: ...
No Thoughts on تبدیل ۷۲ درصد فروشگاه‌های آفت‌کش نباتی در استان اصفهان به داروخانه گیاه‌پزشکی

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها

  • <div id="div_eRasanehTrustseal_82516"></div>
    <script src="https://trustseal.e-rasaneh.ir/trustseal.js"></script>
    <script>eRasaneh_Trustseal(82516, true);</script>