سه شنبه, ۰۵ مهر ۱۴۰۱
»   اخبار, اخبار ایران, ایران  »   عدم تائید محصولات بدون شناسه تولید QR code
30 شهریور 1401 , ساعت 14:19

عدم تائید محصولات بدون شناسه تولید QR code

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور اعلام کرد: صادرات محصولات گلخانه اي-زراعی فلفل دلمه اي، بادمجان، خیار و گوجه فرنگی از تاریخ 1401/8/30 فقط با داشتن کد شناسه QR code سامانه ارتقاء سلامت محصولات گیاهی سماك امکان پذیر خواهد بود.

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور اعلام کرد: صادرات محصولات گلخانه ای-زراعی فلفل دلمه ای، بادمجان، خیار و گوجه فرنگی از تاریخ ۱۴۰۱/۸/۳۰ فقط با داشتن کد شناسه QR code سامانه ارتقاء سلامت محصولات گیاهی سماک امکان پذیر خواهد بود.

دکتر شاهپور علائی مقدم ضمن اعلام این خبر گفت: همزمان با رونمائی از فرایند ارتقاء سلامت محصولات گیاهی توسط مقام عالی وزارت در روز ۱۷ خرداد ماه سال جاری، ۴ محصول گلخانه ای-زراعی فلفل دلمه ای، بادمجان، خیار و گوجه فرنگی در سامانه سماک بارگذاری و ثبت نام برای تولید و اخذ شماره شناسه آغاز و به ترتیب سایر محصولات گلخانهای و زراعی نیز در حال بارگذاری می باشند.

وی افزود: بارگذاری محصولات باغی نیز با ۴ محصول سیب درختی، انگور، نخیلات و کیوی از تاریخ ۱۴۰۱/۵/۴ شروع و به ترتیب محصولات دیگر نیز درحال بارگذاری هستند.

دکتر علائی مقدم با بیان اینکه با توجه به دستور وزیر مبنی بر لزوم تولید و عرضه محصولات شناسنامه دار با کد شناسه QR code از سامانه سماک در قالب فرایند ارتقاء سلامت محصولات گیاهی میباشند تاکید کرد: از تاریخ ۱۴۰۱/۸/۳۰ برای عرضه به بازارهای داخلی و خارجی مورد تائید سازمان حفظ نباتات بعنوان متولی سلامت محصولات گیاهی قرار خواهند گرفت.

وی ادامه داد: برای محصولات باغی بارگذاری شده در سامانه نیز لازم است باغداران عزیز از هم اکنون که زمان شروع سال زراعی جدید است در سامانه سماک ثبت نام نمایند تا در زمان برداشت محصول بتوانند کد شناسه مربوطه را اخذ و روی محصول تولیدی الصاق نمایند بطوری که تا پایان سال زارعی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ تمامی محصولات باغی بارگذاری شده در سامانه سماک تنها با کد شناسه QR code سماک برای عرضه به بازارهای داخلی و خارجی مورد تائید قرار خواهند گرفت.

وی در پایان تاکید کرد: در خصوص صادرات محصولات بارگذاری شده در سامانه سماک، بعد از تاریخهای ذکر شده صادرات محصولات کشاورزی(گیاهی) فقط با داشتن کد شناسه QR code سامانه ارتقاء سلامت محصولات گیاهی سماک امکان پذیر خواهد بود.

.

نشانی سامانه سماک : https://semak.maj.ir/ (سامانه مجوزهای الکترونیکی کشاورزی)

مطالب مرتبط

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: از این به بعد تمام اطلاعات محصول و روند فراوری و صادرات آن در سامانه سماک ثبت می شود. علایی مقدم در حاشیه همایش ...
همایش ملی سلامت پسته با حضور سیدجواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی، محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی کشور، معاونین وزارت جهاد کشاورزی و تولیدکنندگان و تجار پسته کشور امروز 28 شهریور در ...
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: بمنظور رفع مشکلات صادراتی با راه اندازی سامانه سماک محصولات باغی شناسنامه دار می‌شود. رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: به دنبال تقویم زمانی ...
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور در بازدید از باغ‌های زیتون رودبار گفت: استان گیلان با ۹ هزار هکتار باغ زیتون مقام نخست کشور را دارد و باید باغ‌های زیتون در کشور شناسنامه دار ...
0 Comments

No Comment.

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها