سه شنبه, ۲۸ فروردین ۱۴۰۳
»   جهان  »   تولید تابوت ارگانیک تجزیه پذیر از جنس قارچ توسط مخترع هلندی + فیلم
5 خرداد 1402 , ساعت 17:15

تولید تابوت ارگانیک تجزیه پذیر از جنس قارچ توسط مخترع هلندی + فیلم

مخترع هلندی با تولید تابوت ارگانیک حاوی قارچ به دغدغه‌های محیط زیستی پاسخ می‌دهد.

مخترع هلندی با تولید تابوت ارگانیک حاوی قارچ به دغدغه‌های محیط زیستی پاسخ می‌دهد.

این تابوت ارگانیک با فیبرهای گیاه آمیخته با میسلیوم قارچ ساخته شده است. قارچ در طول یک ماه و نیم به طور کامل فیبرها را می‌خورد و تابوت از بین می‌رود.

به گزارش یورونیوز فارسی، باب هندریکس، پژوهشگر و کارآفرین جوان هلندی نوعی تابوت ارگانیک اختراع کرده است. تابوت‌های سنتی که اکثرا با چوب‌های مستحکم ساخته می‌شود سال‌های سال دست‌نخورده و سالم در زمین می‌مانند، اما تابوت ساخت شرکت باب هندریکس در کمتر از ۵۰ روز کاملا جذب خاک می‌شود. این تابوت ارگانیک با فیبرهای گیاه آمیخته با میسلیوم قارچ ساخته شده است. قارچ در طول یک ماه و نیم به طور کامل فیبرها را می‌خورد و تابوت از بین می‌رود.

باب هندریکس شرکت «لوپ بایوتک» را برای تولید این نوع تابوت تاسیس کرده است. او درباره طرح خود می‌گوید: «از منظر من، سوال این است که ما چگونه می‌توانیم ردپای مثبتی برای بشریت ایجاد کنیم؟ من دوست دارم با طبیعت همکاری کنم و درباره آن و بخصوص قارچ‌ها تحقیق و پژوهش داشته باشم. شنیده‌ام که طبیعت بزرگترین بازیافتگر جهان است. پس از خودم پرسیدم چرا ما هم بخشی از چرخه طبیعت نباشیم؟ برای همین این تابوت را اختراع کردم.»

او به تحول در رسم و رسوم خاکسپاری‌ها اشاره می‌کند و اینکه امروزه مردم به حفاظت از محیط زیست در همه زمینه‌ها حساس شده‌اند. شاون هریس، یکی از سرمایه‌گزاران آمریکایی این شرکت در این باره می‌گوید: «فرهنگ‌ها و رسم و رسوم خاکسپاری مختلفی در سراسر جهان وجود دارد ولی خیلی‌ها، درصد بزرگی از ما، دوست داریم این کار به شکل دیگری صورت بگیرد. الان پنجاه تا صد سال به همین شکل خاکسپاری می‌کنیم و این روش قدیمی شده است.»

شرکت لوپ بیوتک در حال حاضر می‌تواند هر ماه ۵۰۰ تابوت «پرورش» دهد و آنها را به کشورهای اروپایی صادر می‌کند. این شرکت در این زمینه با شرکت دیگری همکاری دارد که شش نوع آرامگاه مختلف از جمله کوزه‌های درختی یا باغچه‌ای را را ارائه می‌دهد.

.

مطالب مرتبط

یک مخترع اعلام کرد که تابوت ساخته شده از قارچ، به تجزیه سریع‌تر بدن و تولید مواد مغذی برای خاک کمک می‌کند تا درختان و گیاهان بتوانند در بالای قبر مردگان رشد کنند....
No Thoughts on تولید تابوت ارگانیک تجزیه پذیر از جنس قارچ توسط مخترع هلندی + فیلم

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها

  • <div id="div_eRasanehTrustseal_82516"></div>
    <script src="https://trustseal.e-rasaneh.ir/trustseal.js"></script>
    <script>eRasaneh_Trustseal(82516, true);</script>