چهارشنبه, ۲۹ فروردین ۱۴۰۳
»   اخبار, اخبار ایران, فارس  »   صدور ۶ نسخه‌ الکترونیکی گیاهپزشکی برای اولین بار در فارس
12 آذر 1401 , ساعت 15:27

رئیس نظام مهندسی کشاورزی استان فارس خبر داد:

صدور ۶ نسخه‌ الکترونیکی گیاهپزشکی برای اولین بار در فارس

رئیس نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی فارس گفت: نسخه‌نویسی الکترونیکی گیاه پزشکی ویژه کشاورزان در استان پس از طی مراحل آزمایشی اجرایی و ۶ نسخه توسط کلینیک های گیاهپزشکی صادر شد.

محمد جواد احمدی افزود: پیرو بیانات رهبر معظم انقلاب در حوزه امنیت غذایی و الزام دریافت QR-Code برای صادرات محصولات کشاورزی بهره برداران الزام به اجرای نسخه نویسی الکترونیک و حذف نسخه های کاغذی هستند تا میزان و نوع دارو و سموم مصرفی در محصولات مشخص شود؛ که این برنامه با جدیت پیگیری و در استان اجرایی شد.

وی اظهار داشت: با انجام این طرح، نسخه‌های الکترونیکی برای تهیه دارو و سموم توسط کارشناسان کلینیک گیاهپزشکی تجویز و بهره برداران با دریافت کد از طریق تلفن همراه به داروخانه‌های گیاه پزشکی و مراکز عرضه سموم معتبر مراجعه و آنچه برای محصولات کشاورزی خود نیاز دارد تهیه نماید.

محمدجواد احمدی با تاکید بر اینکه مسئولین فنی داروخانه های گیاهپزشکی نمی توانند نسخه نویسی را انجام دهند افزود: تنها داروخانه های گیاهپزشکی دارای مسئول فنی و پروانه تاسیس معتبر از نظام مهندسی کشاورزی میتوانند پس از ارجاع نسخه نسبت به توزیع و در اختیار گذاشتن دارو و سموم به بهره برداران اقدام کنند و همچنین کلینیک های گیاهپزشکی حق فروش و عرضه دارو و سموم را نداشته و در صورت مشاهده تخلف، با آنان برخورد قانونی خواهد شد.

رئیس سنم فارس خاطر نشان کرد: ۶ نسخه الکترونیکی گیاهپزشکی توسط کلینیک های گیاهپزشکی دانش بنیان به مسئولیت فنی دکتر سید محمد رضا موسوی، زاگرس سبز به مسئولیت فنی مهندس سکینه شرفی در منطقه سده اقلید، صالحی به مسئولیت فنی دکتر محمد صالحی ابرقویی در شهرستان زرقان و رویان به مسئولیت فنی مهندس احمد رضا خادم الحسینی در شهرستان شیراز صادر شده که به تدریج این مهم در سراسر استان اجرایی تا موضوع تولید محصول سالم و امنیت غذایی بیش از گذشته تقویت شود.

لازم به ذکر است از آغاز اجرای این طرح فقط نسخه های الکترونیکی بر بستر سامانه سانکا در مراجع حقوقی و قضایی قابل استناد و پیگیری می باشد.

مطالب مرتبط

مدیر کل جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری در خصوص ابتلای گندمزار‌های استان به آفت زنگ زرد هشدار داد. برزگر گفت: مهم‌ترین چالش کشاورزی استان در چند هفته آینده شیوع زنگ ...
مدیرکل دفتر پیش‌آگاهی و کنترل عوامل خسارتزای سازمان حفظ نباتات کشور گفت: با همکاری مشترک سازمان حفظ نباتات و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، صدور نسخه گیاهپزشکی الکترونیکی از طریق سامانه ...
قرص سمی برنج با ترکیب فسفید آلومینیوم، هیچ‌گونه مجوز توزیع ندارد و فروش آن پیگرد قانونی دارد. معاون رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: توزیع و خرید و ...
بیش از ۹۰ فروشندگی عرضه نهاده‌های کشاورزی در قائم شهر پایش شد. مدیر جهاد کشاورزی قائم شهر با اشاره به پایش ۹۶ فروشگاه سموم نباتی کشاورزی در این شهرستان، گفت: ...
No Thoughts on صدور ۶ نسخه‌ الکترونیکی گیاهپزشکی برای اولین بار در فارس

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها

  • <div id="div_eRasanehTrustseal_82516"></div>
    <script src="https://trustseal.e-rasaneh.ir/trustseal.js"></script>
    <script>eRasaneh_Trustseal(82516, true);</script>