شنبه, ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
»   اخبار, اخبار ایران, استان ها, زنجان  »   سمپاشی علیه ملخ مراکشی در سطح ۱۰ هزار هکتار از اراضی طارم
۲۵ خرداد ۱۳۹۵ , ساعت ۱۱:۲۵

مدیر جهاد کشاورزی طارم:

سمپاشی علیه ملخ مراکشی در سطح ۱۰ هزار هکتار از اراضی طارم

به گزارش گیاهپزشکی ایران (ippn.ir) و به نقل از تسنیم، علیرضا عماری مدیر جهاد کشاورزی طارم با اشاره به سمپاشی ۱۰ هزار هکتار از اراضی طارم علیه ملخ مراکشی گفت: خوشبختانه آفت ملخ مراکشی اراضی کشاورزی شهرستان طارم را تهدید نمی‌کند.

وی اظهار داشت: کارشناسان جهاد کشاورزی همه ساله در شهرستان طارم با آفت ملخ درگیر شده و موسسات دولتی و خصوصی در بحث ردیابی، پیش‌ آگاهی و مبارزه با آفت ملخ همکاری‌های شایانی را انجام می‌دهند.

وی افزود: بهترین زمان مبارزه با آفت ملخ مراکشی قبل از بارداری و یا در زمان پوره‌گی است به همین دلیل بحث شناسایی کانون و عملیات کانون کوبی در نخستین قدم قابل‌قبول‌ترین گزینه در این زمینه است.

مدیر جهاد کشاورزی طارم با اشاره به افزایش هجوم آفت ملخ مراکشی در اراضی کشاورزی طارم نسبت به سال قبل عنوان کرد: با تمهیدات انجام گرفته عملیات مبارزه با این آفت از اسفند ماه سال ۹۴ آغاز شد و از فروردین‌ماه امسال شکل جدی به خود گرفت.

وی با بیان اینکه در عملیات مبارزه با ملخ مراکشی بخش های خصوصی و دولتی همکاری تنگاتنگی با یکدیگر داشته‌اند، تصریح کرد: حدود ۷۰ تا ۸۰ کارشناس ذیربط در بحث سمپاشی و مبارزه با ملخ مراکشی در دو شیفت کاری حضوری مستمر در کانونها و اراضی هدف داشته‌اند.

عماری با اشاره به شناسایی کانون‌های درگیر با آفت ملخ در این شهرستان ابراز کرد: واقعیت این است که سطح آلودگی در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ بسیار بالا بود اما با اجرای برنامه‌های مبارزه و سمپاشی علیه ملخ مراکشی در طارم شاهد خسارتهای جبران ناپذیری نبوده‌ایم.

وی با اشاره به سمپاشی نزدیک به ۱۰ هزار هکتار از اراضی طارم علیه آفت ملخ مراکشی خاطرنشان کرد: خوشبختانه آفت ملخ مراکشی اراضی کشاورزی شهرستان را تهدید نمی‌کند.

 

لینک کوتاه: http://goo.gl/vNucnC

خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط

حمله ملخ‌های مراکشی مهاجم به اراضی زراعی و باغی شهرستان رودبار، توابع جمال‌آباد و لوشان سال‌های متوالی، خسارات و مشکلات زیادی را برای کشاورزان و مردم منطقه ایجاد کرده و مبارزه با این ...
نشست وبیناری مشترك میان نمایندگان سازمان حفظ نباتات جمهوری اسلامی ایران و آژانس ایمنی غذایی جمهوری آذربایجان برگزار شد. به نقل از روابط عمومی سازمان، در این نشست مجازی مشترک ...
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین گفت: برای مقابله با پروانه‌های دم قهوه‌ای همکاران ما به‌صورت دستی سم‌پاشی را انجام می‌دهند کسانی که اکثراً دارای مدرک فوق‌لیسانس و دکترا هستند، سازمان جهاد ...
مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین گفت: حدود یک ماه است که منطقه طارم با معضل پروانه دم قهوه‌ای روبه‌رو شده اما منابع طبیعی استان این مشکل را طی سه روز گذشته اطلاع داده ...
0 Comments

No Comment.

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها