در کرمان هیچ مشکلی در زمینه خرما نداریم
در کرمان هیچ مشکلی در زمینه خرما نداریم

یک مقام مسئول در وزارت جهاد از بین رفتن خرما در برخی نقاط کشور به دلیل افزایش دما را تکذیب کرد و گفت: برداشت این محصول از اواخر تیرماه آغاز می‌شود. به گزارش گیاهپزشکی ایران (ippn.ir) به نقل از خبرگزاری مهر، مدیرکل دفتر میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی، مباحث مطرح شده مبنی […]

یک مقام مسئول در وزارت جهاد از بین رفتن خرما در برخی نقاط کشور به دلیل افزایش دما را تکذیب کرد و گفت: برداشت این محصول از اواخر تیرماه آغاز می‌شود.

به گزارش گیاهپزشکی ایران (ippn.ir) به نقل از خبرگزاری مهر، مدیرکل دفتر میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی، مباحث مطرح شده مبنی بر اینکه افزایش ناگهانی دمای هوا در شرق و جنوب کرمان به حدی رسیده است که خوشه‌های خرما در مدت چند ساعت، بر روی نخل‌ها خشک می‌شوند را رد کرد و اظهارداشت: ما در کرمان هیچ مشکلی در زمینه خرما نداریم.

ابوالقاسم حسن‌پور با بیان اینکه اعداد و ارقام اعلام شده درباره میزان ریزش و برداشت زودهنگام خرما نیز واقعیت ندارد، اضافه کرد: در حال حاضر وضعیت تولید خرما در کشور بسیار مطلوب است.

وی با اشاره به اینکه برداشت خرما در کشور از اواخر تیرماه آغاز می‌شود و تا اواخر مهرماه نیز ادامه دارد، گفت: برآورد ما این است که امسال بین یک میلیون و ۸۰ هزار تن تا یک میلیون و ۹۰ هزارتن خرما در کشور تولید شود.

مدیرکل دفتر میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهادکشاورزی، وضعیت بازار این محصول را متعادل توصیف کرد.

 

لینک کوتاه خبر: http://goo.gl/QzvQDD