ربات وجین کار جدید در راه بازارهای جهانی
ربات وجین کار جدید در راه بازارهای جهانی

ربات وجین کار جدید شرکت فرانسوی Naïo Technologies  با نام Dino تولید و عرضه آن در بازارهای جهانی شروع شد. به گزارش گیاهپزشکی ایران (ippn.ir)، ساخت و عرضه این ربات ۴ چهار سال پس از ساخت اولین ربات وجین کار اتوماتیک این شرکت برای مزارع کوچک با نام ربات Oz انجام می شود. ربات جدید […]

ربات وجین کار جدید شرکت فرانسوی Naïo Technologies  با نام Dino تولید و عرضه آن در بازارهای جهانی شروع شد.

به گزارش گیاهپزشکی ایران (ippn.ir)، ساخت و عرضه این ربات ۴ چهار سال پس از ساخت اولین ربات وجین کار اتوماتیک این شرکت برای مزارع کوچک با نام ربات Oz انجام می شود. ربات جدید برای برای مزارع سبزی بالای ۱۰ هکتار طراحی و ساخته شده است.

ربات دینو که با نیروی برق کار می کند بدون دخالت انسان در مزارع سبزی حرکت کرده و عملیات وجین مکانیکی علفهای هرز را انجام می دهد. این ربات به مراتب سبک تر و از نظر انرژی کم مصرف تر از تراکتور است و از آنجایی که باعث فشرده شدن خاک نمی شود وسیله ای دوستدار محیط زیست هم محسوب می گردد.

دینو برای اولین بار در اوایل ماه ژوئن در نشست Tech & Bio Meeting on Crops and Machinery در بینان فرانسه رونمایی شد.

برای سازگارسازی با انواع خاک ها و مزارع و همانند تراکتور، ابزار و تجهیزات جانبی همچون انواع خیش یا گاوآهن، چنگگ های شانه ای و فنری و خیش های مخصوص وجین بین ردیفی قابل اضافه شدن به این ربات هستند.

ربات دینو قادر است با سرعت ۴ کیلومتر در ساعت حرکت کرده و با یک بار شارژ و بدون نیاز به شارژ مجدد به مدت ۸ ساعت حرکت کند.

ربات Dino

ربات دینو

ربات Oz

ربات اوز

 

لینک کوتاه خبر: http://goo.gl/SYovBQ