جیرجیرک‌ها دست از سر قصرشیرین برداشتند
جیرجیرک‌ها دست از سر قصرشیرین برداشتند

سرپرست فرمانداری قصرشیرین با بیان اینکه جیرجیرک‌ها به طور کامل در این شهرستان از بین رفتند، گفت: خوشبختانه هجوم جیرجیرک‌ها هیچ آسیبی به باغات و کشاورزی شهرستان وارد نکرده است. مرادعلی تاتار با اشاره به هجوم اخیر جیرجیرک‌ها به شهرستان قصرشیرین، اظهار کرد: این اولین بار بود که هجوم جیرجیرک‌ها را داشتیم و دلیل آن […]

سرپرست فرمانداری قصرشیرین با بیان اینکه جیرجیرک‌ها به طور کامل در این شهرستان از بین رفتند، گفت: خوشبختانه هجوم جیرجیرک‌ها هیچ آسیبی به باغات و کشاورزی شهرستان وارد نکرده است.

مرادعلی تاتار با اشاره به هجوم اخیر جیرجیرک‌ها به شهرستان قصرشیرین، اظهار کرد: این اولین بار بود که هجوم جیرجیرک‌ها را داشتیم و دلیل آن نیز تغییرات آب و هوایی و بارندگی‌های فراوان امسال بود و در سال‌های گذشته هرگز شاهد وقوع چنین پدیده‌ای نبودیم.

وی ادامه داد: جیرجیرک‌ها هیچ ضرری برای بخش کشاورزی و باغات نداشتند، چون این فصل زمان گل‌دهی میوه‌ها و یا برداشت محصولات کشاورزی نبود.

به گفته این مسئول، تنها مشکل سر و صدای جیرجیرک‌ها و وارد شدن آنها به خانه‌های مردم بود.

سرپرست فرمانداری قصرشیرین تصریح کرد: با مبارزه‌ای که با این موجودات انجام شده به طور کامل از بین رفتند و دیگر مشکلی در قصرشیرین وجود ندارد.

تاتار با بیان اینکه از زمان هجوم جیرجیرک‌ها جلسات و کارگروه‌های متعددی با حضور دستگاه‌های مربوط مانند بهداشت محیط، جهاد کشاورزی، محیط زیست و … تشکیل شد، افزود: در این جلسه به این نتیجه رسیدیم که در برخی از نقاط با سمپاشی با جیرجیرک‌ها مقابله کنیم.

وی یادآوری کرد: با وجود اینکه راضی به سمپاشی نبودیم، مجبور شدیم در برخی از مناطق برای مقابله با جیرجیرک‌ها از سم استفاده کنیم و شاهد خروج کامل جیرجیرک‌ها از قصرشیرین باشیم.

 

لینک کوتاه خبر: http://goo.gl/D5ZVpS