چهارشنبه, ۱۷ آذر ۱۴۰۰
»   اخبار, اخبار ایران, ایران  »   انعقاد تفاهم نامه ایجاد مراکز رشد کشاورزی بین وزارت علوم و جهادکشاورزی
۱۳ شهریور ۱۳۹۵ , ساعت ۱۳:۳۱

انعقاد تفاهم نامه ایجاد مراکز رشد کشاورزی بین وزارت علوم و جهادکشاورزی

تفاهم نامه همکاری ایجاد مراکز رشد کشاورزی مشترک بین معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی منعقد شد

تفاهم نامه همکاری ایجاد مراکز رشد کشاورزی مشترک بین معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی منعقد شد.

دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم در مراسم انعقاد این تفاهنامه، سیاست های وزارت علوم را نه تنها کار کتابخانه‌ای صرف و تحقیقات خاص بلکه تکیه بر دید علمی دانست و گفت:فواید دستاوردهای علمی باید در زندگی اقشار مختلف مردم اثرگذار باشد.
وی با اشاره به ۳۲ قرارداد منعقد شده ازسوی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با بخش غیر دولتی, این اتفاق را اقدامی بسیاررزشمند خواند و گفت: این موجب ارتقای ارزش افزوده علم در جامعه می شود.
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم اضافه کرد: ضمن اینکه با اینگونه اقدامات بخش خصوصی اطمینان می یابد که باید برای اثرگذاری، نقش‌آفرینی و بقای خود به محصولات ناشی از تحقیقات علمی روی آورد.
دکتر احمدی با اشاره به فرهنگ جهانی مبنی بر فروش آثار و تولیدات علمی، اقتصادی، کشاورزی، اهمیت نهادینه شدن این فرهنگ در کشور را یادآور شد و افزود: ما هنوز در آغاز راه هستیم و البته با شتاب مناسبی جلو می رویم و کار امروز در مجموعه تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی در این خصوص قابل تحسین می باشد.
بر اساس این گزارش، این تفاهمنامه به منظور ایجاد بستری مناسب جهت تحقق اقتصاد دانش بنیان به عنوان زیر ساخت اصلی اقتصاد مقاومتی و در اجرای سیاست‌های کلی علم و فناوری ابلاغی توسط مقام معظم رهبری به ویژه بند ۵-۲ آن مبنی بر ‘حمایت از تأسیس و توسعه شهرک‌ها و پارک‌های علم و فناوری’ و اهداف و سیاست های دولت تدبیر و امید در جهت دهی سرمایه های اجتماعی به سوی کسب و کارهای دانش بنیان به امضاء رسید.
همچنین گسترش زیرساخت‌های توسعه فناوری و حمایت از فعالیت‌های دانش‌بنیان و توسعه ساختارها و زیربناهای لازم برای رشد فعالیت‌های دانایی محور بخش کشاورزی به ویژه ایجاد مراکز رشد، کمک به افزایش ثروت از طریق توسعه اقتصادی متکی بر فناوری و نوآوری، حمایت از تکمیل فرآیند تبدیل ایده به محصول و تسریع در روند انتقال دانش‌فنی و فناوری، حمایت از ایجاد و توسعه واحدهای فناور با هدف توسعه اقتصاد دانش‌‌بنیان، تجاری‌سازی نتایج تحقیقات کشاورزی و تحقق ارتباط مراکز علمی پژوهشی با بخش های اقتصادی (تولیدی و خدماتی) کشور، از دیگر اهداف امضا تفاهم‌نامه بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی عنوان شده است.
گفتنی است مراسم انعقاد قراردادهای انتقال فناوری و دانش فنی به بخش غیر دولتی با حضور دکتر احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دکتر اسکندر زند معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی در سالن همایش موسسه تحقیقات گیاه‌پزشکی کشور برگزار شد.

 

لینک کوتاه خبر: http://goo.gl/MEKl6p

خبرگزاری ایرنا

مطالب مرتبط

رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی بر رفع موانع همکاری های تحقیقاتی در زمینه ۲۸ پروژه مشترک بخش کشاورزی میان ایران و چین تاکید کرد. به گزارش پایگاه اطلاع ...
۱۲۰۰ گونه گیاهی در حال انقراض در ایران شناسایی و برای حفظ تنوع زیستی در موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع کشور نگهدار می شود. به گزارش "خبر گیاه ...
نشست هماهنگی برگزاری همایش روز جهانی تنوع زیستی با حضور دکتر اسکندر زند مرجع ملی کنوانسیون تنوع زیستی، دکتر بهزاد قره یاضی رئیس بخش تحقیقات ژنتیک پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، دکتر محمد جعفر آقایی ...
روزنامه شهروند: هر ایرانی سالانه حدود ٥٦ کیلوگرم سیب‌زمینی مصرف می‌کند اما حالا پس از سال‌ها انکار، سازمان تحقیقات کشاورزی ایران اعلام کرده است که ٣٠‌درصد یا چیزی معادل یک‌سوم سیب‌زمینی‌هایی که در ...

پاسخ دهید

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها