خسارت ۸۱ میلیارد تومانی سفیدک انگور در خراسان شمالی
خسارت ۸۱ میلیارد تومانی سفیدک انگور در خراسان شمالی

سفیدک (داخلی) انگور به تاکستان های خراسان شمالی ۸۱ میلیارد تومان خسارت وارد کرد. معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی با بیان این خبر گفت: این آفت سبب خزان زودرس وکاهش میزان تولید این محصول شد . محمدجواد تشکری افزود: بارندگی‌ و رطوبت فراوان، شرایط را برای طغیان این بیماری مهیا کرد […]

سفیدک (داخلی) انگور به تاکستان های خراسان شمالی ۸۱ میلیارد تومان خسارت وارد کرد.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی با بیان این خبر گفت: این آفت سبب خزان زودرس وکاهش میزان تولید این محصول شد .
محمدجواد تشکری افزود: بارندگی‌ و رطوبت فراوان، شرایط را برای طغیان این بیماری مهیا کرد و با وجود انجام برخی اقدامات پیشگیرانه باز هم این بیماری افزایش یافت.
وی میزان آلودگی سفیدک انگور در برخی تاکستان ‌ها را  ۱۰  تا صد درصد اعلام کرد و گفت: سفیدک انگور به ۸۰ درصد از تاکستان‌های منطقه بدرانلو در بجنورد و تا ۴۹ درصد به تاکستان‌های تمام استان خسارت وارد کرد.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: با توجه به فراگیری خسارات به باغ های انگور، این سازمان به دنبال راهکاری برای جبران خسارات تمام تاکستان هاست.
تاکداران برای مقابله با سفیدک انگور به ‌ناچار هر ۷ ‌تا ۱۰ روز یک‌بار باید سمپاشی کنند اما هزینه‌های زیاد سبب شد تا برخی از تاکداران از ادامه مبارزه شیمیایی منصرف شوند.
سالانه در ۱۸ هزار هکتار تاکستان استان خراسان شمالی ۱۸۰ هزار تن انواع انگور تولید می شود.

 

لینک کوتاه خبر: http://goo.gl/0LZNPg