چهارشنبه, ۲۹ فروردین ۱۴۰۳
»   اخبار, اخبار ایران, ایران, گزارش های ویدئویی  »   رونمایی از نخستین سامانه پرتودهی قابل‌حمل محصولات کشاورزی + فیلم
3 شهریور 1401 , ساعت 18:47

رونمایی از نخستین سامانه پرتودهی قابل‌حمل محصولات کشاورزی + فیلم

با تلاش متخصصان سازمان انرژی اتمی، نخستین سامانه پرتودهی قابل‌حمل غلات، حبوبات و خشکبار در مجتمع پرتو فرآیند شمال‌غرب کشور در شهر بناب آذربایجان شرقی رونمایی شد.

با تلاش متخصصان سازمان انرژی اتمی، نخستین سامانه پرتودهی قابل‌حمل غلات، حبوبات و خشکبار در مجتمع پرتو فرآیند شمال‌غرب کشور در شهر بناب آذربایجان شرقی رونمایی شد.

در آیین رونمایی از این سامانه که با حضور مهندس محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی برگزار شد، از این دستاورد متخصصان علوم هسته‌ای کشورمان که قابلیت پرتودهی غلات و حبوبات را به شکل فله دارد، رونمایی شد.

با عبور محصولات از این سامانه پرتودهی گاما، امکان گندزدایی، کنترل جوانه‌زنی و کاهش آفات انباری به منظور افزایش زمان انبارمانی فراهم می‌شود.

رئیس سازمان انرژی اتمی در مراسم رونمایی از این سامانه گفت: ۱۲ قطب پرتودهی در کشور طراحی شده که با مشارکت استان‌ها و سرمایه گذاران بخش خصوصی راه اندازی می‌شود.

اسلامی افزود: با فراگیر شدن این سامانه‌ها، محصولات کشاورزی از آفت‌ها در امان می‌مانند که دستاورد بزرگی برای صنعت کشاورزی محسوب می‌شود.

وی گفت: با به کارگیری این سامانه‌ها در دوره‌ای ۱۰ ساله از ضایعات ۳۰ درصدی محصولات کشاورزی در کشور که حجم قابل توجهی است کاسته می‌شود.

.

.
.

مطالب مرتبط

قرص سمی برنج با ترکیب فسفید آلومینیوم، هیچ‌گونه مجوز توزیع ندارد و فروش آن پیگرد قانونی دارد. معاون رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: توزیع و خرید و ...
سامانه پرتودهی خود حفاظ گاما توسط متخصصان صنعت هسته ای طراحی و تولید شده است. از این سامانه برای آفت کشی، افزایش مدت نگهداری و توسعه صادرات محصولات کشاورزی و ...
بعد از ظهر چهارشنبه هفدهم خرداد 1402 با حضور محمد اسلامی رییس سازمان انرژی اتمی، سیدمحمد آقامیری سرپرست وزارت جهاد کشاورزی و جمعی از مدیران ارشد صنعت هسته‌ای کشور از دستگاه آفت‌زدای مایکروویو ...
تفاهم‌نامه سه‌جانبه همکاری میان سازمان‌های انرژی اتمی ایران و حفظ نباتات کشور و موسسه تحقیقات گیاه‌پزشکی با هدف تحقق اهداف توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور منطبق با سند چشم‌انداز جمهوری اسلامی ایران و ...
No Thoughts on رونمایی از نخستین سامانه پرتودهی قابل‌حمل محصولات کشاورزی + فیلم

Leave A Comment

  • آخرین مطالب

  • برچسب ها

  • <div id="div_eRasanehTrustseal_82516"></div>
    <script src="https://trustseal.e-rasaneh.ir/trustseal.js"></script>
    <script>eRasaneh_Trustseal(82516, true);</script>