بیست و دومین کنگره ملی گیاه پزشکی ایران در البرز آغاز به کار کرد
بیست و دومین کنگره ملی گیاه پزشکی ایران در البرز آغاز به کار کرد

بیست و دومین گیاهپزشکی ایران روز شنبه با حضور مسئولان، محققان، کشاورزان و بهره برداران در سالن اجتماعات امام خمینی (ره) پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران مستقر در کرج به مدت چهار روز آغاز به کار کرد. بیست و دومین کنگره گیاهپزشکی ایران با هدف هم اندیشی صاحب نظران و متخصصان و محققان […]

بیست و دومین گیاهپزشکی ایران روز شنبه با حضور مسئولان، محققان، کشاورزان و بهره برداران در سالن اجتماعات امام خمینی (ره) پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران مستقر در کرج به مدت چهار روز آغاز به کار کرد.

بیست و دومین کنگره گیاهپزشکی ایران با هدف هم اندیشی صاحب نظران و متخصصان و محققان در امر گیاهپزشکی برگزار شده است.
این کنگره علمی که با مشارکت ۶ انجمن علمی برگزار شده است موضوعات مختلفی همچون مسایل مربوط به کارایی آفت کش ها در کشور، سمپوزیوم راهبردهای نوین در مدیریت بیماری های مهم مرکبات در کشور، گیاهپزشکی و سلامت جامعه و محیط زیست بررسی می شود.
سمپوزیوم مدیریت آفات مهم درختان میوه در مناطق مختلف کشور، وضعیت قرنطینه گیاهی و عوامل خسارت زای نوظهور در کشور، مدیریت حفظ محصولات گلخانه ای از خسارت آفات و بیماری های گیاهی و عرضه محصولات سالم به جامعه، قارچ و بیماری های قارچی و گیاهپزشکی گیاهان و محصولات زراعی از دیگر موضوعاتی است که در این کنگره چهار روزه مورد بررسی قرار می گیرد.
گفتنی است به دبیرخانه این کنگره یک هزار و ۵۲۱ مقاله ارسال شد که از این میان ۸۳۵ مقاله پذیرفته شد که در مدت چهار روز به صورت پوستر و یا شفاهی در پانل های علمی ارایه می شود.
در این کنگره پیام وزیر جهاد کشاورزی توسط معاون وزیر جهاد کشاورزی قرائت می شود.