خرمای خاش تاییدیه ارگانیک گرفت/صادرات ۲۵ هزار تن خرمای سیستان و بلوچستان به هفت کشور دنیا
خرمای خاش تاییدیه ارگانیک گرفت/صادرات ۲۵ هزار تن خرمای سیستان و بلوچستان به هفت کشور دنیا

مدیر کل جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان از صادرات ۲۵ هزار تن خرمای استان به هفت کشور دنیا خبر داد و گفت: امسال ۳ هزار تن از خرمای ارگانیک روتک خاش به اروپا صادر شده است. رضا نجفی سطح نخلستان های استان را ۵۴ هزار هکتار ذکر کرد و اظهار داشت: ۴۳ هزار هکتار از […]

مدیر کل جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان از صادرات ۲۵ هزار تن خرمای استان به هفت کشور دنیا خبر داد و گفت: امسال ۳ هزار تن از خرمای ارگانیک روتک خاش به اروپا صادر شده است.

رضا نجفی سطح نخلستان های استان را ۵۴ هزار هکتار ذکر کرد و اظهار داشت: ۴۳ هزار هکتار از این سطح بارور است.
وی با بیان اینکه سالانه حدود ۲۱۰ هزار تن خرما در استان تولید می شود، ادامه داد: میزان تولیدات در شهرستان چابهار و کنارک محدود است.
مدیر کل جهاد کشاورزی استان تصریح کرد: با کیفیت ترین خرمای استان مجول نام دارد که میزان تولید آن محدود است ولی خرماهای ربی و مضافتی با تولید ۸۰ درصد خرماهای معروف استان هستند.
نجفی خاطر نشان کرد: سال ۹۱ با ظرفیت سردخانه ای، فناوری و بسته بندی خرما حدود ۱۷ هزار تن تولید داشتیم اما اکنون این ظرفیت افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه مقدار زیادی از خرمای استان ما با برند بم تولید و صادر می شود، گفت: خوشبختانه تا کنون ۱۰ برند در استان شکل گرفته است.
مدیر کل جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه سالم ترین خرمای کشور مربوط به ماست، خاطر نشان کرد: امسال ۳ هزار تن خرمای ارگانیک تولید داشتیم که با تاییدیه دفتر جهانی ارگانیک در آلمان تاییدیه گرفتیم و به کشور های اروپایی صادر کردیم.
وی گفت: ۲۵ هزار تن از خرمای استان به هفت کشور پاکستان، افغانستان، روسیه، هند، امارات، مالزی و ترکیه صادر می شود.

لینک کوتاه خبر: https://goo.gl/cz3Yc3